Pogoda
08.08.2019 15:03

Microsoft łączy siły z Samsungiem, aby pokonać Apple

Dwie firmy postanowiły wspólnie stworzyć odpowiedź na iMessage.

imessage
źródło:shutterstock

Współpraca między firmami ma ułatwić połączenie waszych pctów z waszymi smartfonami. Pierwszym krokiem w tę stronę będzie preinstalacja aplikacji "Your Phone" na wszystkich kopiach dopiero co ogłoszonego Galaxy Note 10.

"Your Phone" ma działać na tej samej zasadzie co iMessage. Ma dawać możliwość odpowiadania na smsy przy użyciu waszego stacjonarnego PCta albo laptopa. To, co jednak najważniejsze to fakt, że Microsoft stworzył specjalną wersję programu, aby idealnie wpasowała się w nowy smartfon Samsunga.

Samsung Galaxy Note10 Note10+
Samsung Galaxy Note10 Note10+
Przeczytaj także Samsung Galaxy Note10 i Samsung Galaxy Note10+. Specyfikacje i polskie ceny

"Your Phone" nie jest nową aplikacją. Jednak dotychczas łączenie telefonu z Windowsem było długotrwałym i niewygodnym procesem. Jeśli porównamy to z idealnym i bezproblemowym łączeniem produktów Apple'a przy pomocy iMessage,  "Your Phone" okazywał się aplikacją przestarzałą i mało przydatną.

Microsoft tym razem stworzył apkę z myślą o nowym smartfonie Samsunga, która ma spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników. Połączenie z waszym komputerem ma być automatyczne i wygodne. Tak przekonywała zresztą CEO Microsoftu w trakcie wczorajszego pokazu Note'a.

Pytanie jednak, czy to działanie ma naprawdę sens? Wiele osób korzysta z zewnętrznych aplikacji do komunikacji. Poczynając od WhatsAppa, poprzez Messengera kończąc na takich aplikacjach jak Signal. Oczywiście już od dawna dziwił fakt, że w większości androidowych telefonów wbudowane apki do smsów są przestarzałe. Zwłaszcza gdy iPhone'y od wielu lat uzależniają swoich użytkowników najwyższą jakością w tym temacie.

Myślicie, że nowa apka jest w stanie przekonać niektórych fanów Apple'a do przejścia na drugą stronę?

Przeczytaj także:  Apple znalazł sposób, abyście nie mogli wymienić baterii w swoim telefonie

Z jakiego komunikatora korzystasz?

Tagi: Gadżety Apple Microsoft Google