Microsoft otworzył konkurs na projekt Parku Centralnego w Warszawie

Michał Tomaszkiewicz
11.10.2018 11:34
Microsoft otworzył konkurs na projekt Parku Centralnego w Warszawie Fot. materiały prasowe

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie od lat budzi kontrowersje – część mieszkańców stolicy chce go wyburzyć, część pozostawić jak jest. Do dyskusji o zagospodarowaniu ścisłego centrum Warszawy włączył się Microsoft, ogłaszając konkurs na zaprojektowanie Parku Centralnego w Minecrafcie.

Akcja nosi nazwę „Stolica do sześcianu” - udział w niej mogą wziąć dzieci, które biegle posługują się blokami w Minecrafcie. W konkursie można wygrać nie tylko sławę – nagroda główna to Surface Go, któremu mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska.

Celem młodych projektantów nie jest zaoranie PKiN i postawienie na jego zgliszczach parkowych atrakcji – Microsoft zachęcą do podzielenia się wizją zagospodarowania terenów przez Pałacem, głównie Placu Defilad, który dziś jest betonową pustynią.

W ramach akcji „Stolica do sześcianu” Microsoft Polska, wspólnie z partnerem akcji i organizatorem konkursu, firmą MindCloud (Ogólnopolską Szkołą Programowania i Rozwoju Cyfrowych Kompetencji Dzieci), zachęcają młodych graczy do zbudowania z charakterystycznych bloków Minecraft ich własnej wizji parku przed Pałacem Kultury i Nauki. Konkurs potrwa do 30 października 2018, a wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada 2018.

minecraft_park_centralny_02 Fot. foto: materiały prasowe

Stolica do sześcianu – konkurs na Park Centralny w Minecrafcie

Pierwsze prace zostały zgłoszone podczas inauguracji konkursu w siedzibie głównej Microsoft Polska. Młodzi adepci urbanistyki postawili na dość niekonwencjonalne pomysły.

Najmłodsi, w zaprogramowanym Parku Centralnym, widzą wesołe miasteczko, sklepy z kwiatami, lodowy tor gokartowy i nowe kamienice.

Mapę do rozbudowy, z pieczołowicie odtworzonym Pałacem Kultury i Nauki, można pobrać ze strony konkursowej.

Organizatorzy nie zdradzili, czy będą lobbować za wcieleniem w życie zwycięskiego projektu i przywróceniem miasta mieszkańcom – kto wie, jakie zwariowane pomysły przyjdą jeszcze do głowy najmłodszym. Mogłoby się zrobić naprawdę ciekawie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.