Microsoft pokazał składanego smartfona z dwoma ekranami. Brakuje w nim Windows [WIDEO]

03.10.2019 10:24
Microsoft pokazał składanego smartfona z dwoma ekranami. Brakuje w nim Windows [WIDEO] Fot. materiały prasowe Microsoft

Surface Duo to pierwszy telefon Microsoftu od czasu zrezygnowania z linii modeli Lumia. Urządzenie jest wyposażone w dwa ekrany i nie działa pod kontrolą systemu Windows.

Microsoft miał mocarstwowe plany dotyczące rynku smartfonów. Dzięki przejęcia kochanej przez użytkowników Nokii i wprowadzeniu telefonów działających pod kontrolą mobilnej wersji Windows liczył na przebicie popularności Androida.

Korporacja zmieniła nawet interfejs użytkownika w stacjonarnym Windows 8 na kafelki, tak by przyzwyczaić klientów do wyglądu okienek na telefonach. Wydarzenia związane z walką o serca korzystających ze smartfonów Bill Gates wspomina jako największy błąd swojego życia, kosztujący setki miliardów dolarów.

Przeczytaj także

Co nie udało się z telefonami, udało się z komputerami. Urządzenia rodziny Surface cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników, a Microsoft sukcesywnie dywersyfikuje rodzinę oferowanych pod tą marką produktów. Oprócz tabletu z dopinaną klawiaturą, bardziej tradycyjnego laptopa oraz komputerów stacjonarnych korporacja przygotowała niespodziankę: smartfona Surface Duo.

Microsoft Surface Duo. Rozkładany smartfon z dwoma ekranami

Podobnie jak Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X, Microsoft Surface Duo może służyć w wersji złożonej i rozłożonej. Korporacja z Redmond nie zdecydowała się jednak na zastosowanie elastycznego ekranu, zamiast tego stosując dwa klasyczne wyświetlacze z oddzielającą ją cienką ramką.

W ten sposób można być pewnym, że urządzenie będzie trwałe i nie będzie psuło się nawet po mocniejszym naciśnięciu paznokciem. Galaxy Fold jest tak kruchy, że kupujący go użytkownicy muszą przed odebraniem sprzętu przejść specjalne szkolenie z jego należytego używania.

Przeczytaj także

Microsoft Surface Duo oferuje dwa ekrany o przekątnej 5,6 cala. Po rozłożeniu tworzą one wyświetlacz mierzący sobie 8,3 cala.

Smartfon Microsoftu działa pod Androidem, jak jednak widać na powyższym filmie, producent dołożył do systemu wiele swoich aplikacji, z Officem na czele.

Tak wygląda opisywany korporacyjnymi słowami powód powstania Surface Duo:

Surface Duo oparty jest o system Android, aby pożenić najnowocześniejszy sprzęt ze znanym oprogramowaniem i usługami. Jesteśmy podekscytowani współpracą z deweloperami i przemysłem w celu stworzenia następnej fali dwuekranowego przetwarzania danych i pokazaniu światu nowej ery mobilnej kreatywności.

Microsoft nie podał jeszcze żadnych szczegółów sprzętowych dotyczących swojego smartfona. Surface Duo znajduje się zapewne wciąż w fazie prototypu, jako że jego premiera ma odbyć się na święta 2020 roku.

Zobacz także: Microsoft Edge z automatycznym trybem incognito na stronach porno 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.