Pogoda
12.03.2019 15:17

Microsoft radzi – odinstalujcie poprawkę do Windows 10

Jedna z ostatnich łatek dla Windows 10 ma uciążliwe dla graczy efekty uboczne – widocznie zmniejsza się wydajność w grach, pojawiają się też kłopoty z działaniem myszy. Microsoft pracuje już nad poprawką dla poprawki, a na razie doradza, żeby problematyczną łatkę po prostu odinstalować.

komputer z Windows
foto: materiały prasowe

Problem z działaniem gier po zainstalowaniu aktualizacji oznaczonej jako KB4482887 został odkryty przez Microsoft jeszcze przed udostępnieniem jej użytkownikom. Korporacja w opisie łatki informuje, że część graczy może odczuć pogorszenie wydajności graficznej oraz działania myszy w niektórych grach, takich jak na przykład Destiny 2.

Jak wynika z doniesień graczy, kłopoty okazały się występować w całkiem sporej liczbie popularnych gier, takich jak na przykład Call of Duty 4 czy Call of Duty: Modern Warfare 2. To utrudnia rywalizowanie z przeciwnikami, którzy nie mają podobnych problemów, gracze nie są więc zachwyceni ani chwilą czekania na koniec passy przegrywania.

Poprawka musi przejść żmudną ścieżkę testowania, zanim Microsoft będzie miał pewność, że naprawiając znany problem nie stworzy przy okazji nieprzewidzianych kłopotów. Korporacja z Redmond ma jednak dla graczy prostą poradę – jeśli chcą móc szybko cieszyć się z powrotu do cieszenia się grami w pełnej krasie, mogą po prostu odinstalować sprawiającą kłopoty poprawkę.

Microsoft prosi, żeby przestać w końcu używać Internet Explorera
Microsoft prosi, żeby przestać w końcu używać Internet Explorera
Przeczytaj także Microsoft prosi, żeby przestać w końcu używać Internet Explorera

Poprawka Windows 10 spowalnia gry

Przeważająca część użytkowników Windows 10 korzysta z systemu automatycznych aktualizacji systemu – łatki instalowane są, gdy tylko zostaną udostępnione przez producenta.

W przypadku poprawki KB4482887 oznacza to, że dla części użytkowników gry zaczęły po prostu gorzej działać bez żadnego widocznego powodu – dopiero przeszukanie internetu mogło wskazać im problematyczną poprawkę.

Zobacz także: >> Microsoft potwierdził plany oferowania Windows na abonament <<

Microsoft podkreśla, że negatywne skutki zainstalowania poprawki poczują tylko gracze – jeśli więc komputera używa się do pracy, a nie do rozrywki, nie ma powodu do niepokoju i z zainstalowaną łatką KB4482887 system będzie działał lepiej.

Czy macie włączone automatyczne aktualizowanie systemu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery