Pogoda
20.01.2016 11:26

Microsoft rozda miliard dolarów w chmurze

Usługi w chmurze o wartości miliarda dolarów trafią do organizacji non-profit i ośrodków badawczych w ciągu najbliższych trzech lat. Microsoft działa w służbie wspólnego dobra.

Microsoft rozda miliard dolarów w chmurze
foto: microsoft.com

Część beneficjentów otrzyma dostęp do rozwiązań Microsoft całkowicie za darmo, część będzie mogło skorzystać z odpowiednio skrojonych – i dużych – rabatów. Na wsparcie mogą liczyć także polskie organizacje.

Producent oprogramowania rozszerza program Microsoft Philanthropies, w którym oferowany był do tej pory dostęp do pakietu biurowego Office 365. Teraz organizacje będą mogły używać rozwiązań giganta z Redmond do obsługi niemal każdego aspektu działania.

W dostępnym dla organizacji portfolio usług znajdzie się między innymi platforma Azure (dająca możliwość udostępniania usługi/aplikacji w internecie), Power BI (narzędzie do analizy procesów biznesowych), CRM Online (obsługa kontaktów z klientami/interesantami) oraz Enterprise Mobility Suite (udostępnianie środowiska pracy na różnych platformach sprzętowych).

Nowa, rozszerzona wersja programu rozpocznie funkcjonowanie wiosną 2016 roku. Microsoft spodziewa się, że w ciągu trzech lat uda mu się zaopatrzyć w oprogramowanie i usługi ponad 70 tysięcy organizacji.

O połowę wzrosną środki wydawane przez Microsoft na wspieranie instytutów badawczych. Pracującym nad rozwiązaniem najbardziej palących problemów dotykających ludzkość korporacja oferuje dostęp do przestrzeni dyskowej oraz mocy obliczeniowe platformy Azure. Według deklaracji producenta oprogramowania, wsparciem objętym jest dziś ponad 600 projektów z całego świata.

"

Ponad 70 tysięcy organizacji będzie miało dostęp do technologii, która umożliwi im rozwiązanie naszych największych problemów społecznych, poprawi warunki życia i wyrówna potencjał rozwoju. "

Do powyższych słów Satya Nadella, szef Microsoftu dodał jeszcze, że inicjatywa ma za zadanie przyczynić się do budowania wspólnego dobra.

Co sądzisz o wsparciu oferowanym przez Microsoft?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Microsoft