Pogoda
02.08.2018 17:10

Midnight Game – przerażająca Gra o Północy. Jakie są jej zasady i dlaczego nie należy w nią grać?

Ta niebezpieczna gra polega na ucieczce przed tajemniczą zjawą, Midnight Manem. Co należy zrobić by w nią zagrać i jak przetrwać rozgrywkę?

Midnight Man
foto: shutterstock.com

Na świecie istnieją tysiące sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki adrenaliny. Wiele z nich może zagrażać zdrowiu i życiu. Nie chodzi tu jednak o sporty ekstremalne, jak skoki ze spadochronem czy wspinaczka wysokogórska. W internecie jest wiele niebezpiecznych gier i wyzwań, które często związane są ze zjawiskami paranormalnymi. Pamiętacie The Elevator Ritual, który ponoć pozwalał przenieść się do piekła? Teraz czas na tajemniczą Midnight Game.

Gra o Północy. Strzeż się  Midnight Mana

Podobno Gra o Północy wywodzi się jeszcze z czasów pogańskich. Stosowano ją jako karę za nieprzestrzeganie przepisów religijnych. Jednakże przez wielu była ona wykorzystywana w celu zwyczajnego straszenia ludzi przed znieważaniem wyznawanych bóstw.

Jak sama nazwa wskazuje, w grę należy zagrać równo o północy, a rozgrywka musi zostać odpowiednio przygotowana. Najpierw na kartce papieru trzeba zapisać pełne imię i nazwisko gracza przy użyciu własnej krwi. Inna wersja mówi jednak, że nazwisko wystarczy napisać np. długopisem, a potem skropić papier odrobiną krwi. Jeżeli w Midnight Game bierze udział więcej osób każda z nich musi użyć swojej krwi, kartki, świecy oraz soli.

Ważne, aby w następnej kolejności wszystkie światła w domu zostały zgaszone. W Grze o Północy niezbędne są drewniane drzwi. Trzeba przed nimi umieścić zapisaną naszymi danymi kartkę, postawić na papierze zapaloną świecę. Następnie należy zapukać w drzwi 22 razy, tak aby ostatnie uderzenie nastąpiło równo o północy. Gdy już wykonamy wszystkie kroki, otwieramy drzwi, zabieramy spod nich tajemniczo zgaszoną świecę i znów zamykamy. W momencie ponownego zapalenia świecy rozpoczyna się gra – cały rytuał był bowiem jedynie zaproszeniem Midnight Mana do naszego domu. Teraz wystarczy tylko przeżyć.

Na czym polega Gra o Północy?

Podstawowym zadaniem grającego jest poruszanie się po domu i unikanie spotkania z Midnight Manem przez cały czas trwania Gry o Północy, czyli do 3:33. Gdy już rozpocznie się gra, nie należy włączać oświetlenia – jedynym źródłem światła ma być świeczka. Gdy zgaśnie ona w niewyjaśniony sposób, oznacza to, że zbliża się Północny Człowiek. Ponoć jego nadejściu towarzyszy gwałtowne obniżenie się temperatury i pojawiające się znikąd szepty. Co należy wówczas zrobić? Otóż są dwa rozwiązania. Jednym z nich jest ponowne zapalenie świeczki, jednak musi ono nastąpić w ciągu 10 sekund.

Jeśli się to nie uda, jest jeszcze jedno wyjście – utworzenie wokół siebie kręgu z soli i pozostanie w nim aż do momentu zakończenia gry. Gdy któraś z tych metod poskutkuje, gra trwa dalej. Jeżeli jednak z jakiś powodów graczowi nie uda się zapalić świecy bądź wytrwać w kręgu do 3:33, wówczas do akcji wkracza Midnight Man. Pojawia się on przed swoją ofiarą w przybranej formie jej najgorszego lęku, a następnie ją patroszy.

Czy da się pokonać Midnight Mana?

Jak wygrać z Człowiekiem Północy? Wystarczy do 3:33 poruszać się po domu jedynie w towarzystwie światła świecy i nie spotkać Midnight Mana. Ważne jest, aby cały czas być w ruchu i nie próbować prowokować upiora – raczej nikomu nie wyjdzie to na dobre. Pod żadnym pozorem nie wolno również zapalać światła. Wraz z wybiciem ustalonej godziny, północna zjawa opuszcza dom gracza i ponoć już nigdy nie wraca. Ale tego nie można być pewnym.

W 2016 roku w oparciu o przerażającą grę powstał horror – „The Midnight Man” w reżyserii Travisa Zarivnego. W filmie grupka znajomych walczy o życie grając właśnie w Grę o Północy.

A wy co sądzicie o Midnight Game? Jakkolwiek nieprawdopodobnie brzmiałaby cała historia gry, nie próbujcie w nią grać. No chyba, że koniecznie chcecie spotkać Midnight Mana, czego absolutnie nie polecamy. Jeżeli wciąż brakuje wam w życiu nieco adrenaliny, lepiej zajrzyjcie do Archiwum Tajemnic.

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic