Miecz Geralta trafił na licytację. Został wykuty tradycyjną metodą sprzed 500 lat
30.06.2020 14:16
Miecz Geralta trafił na licytację. Został wykuty tradycyjną metodą sprzed 500 lat Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wytwórca oręża inspirowanego Wiedźminem, Artur Wysocki stworzył dzieło, które wspomoże dom dziecka. Na licytację trafił "Srebrny miecz Geralta z Rivii".

Artur Wysocki to twórca jedynych licencjonowanych przez CD Projekt wiedźmińskich mieczy inspirowanych grą "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Posiada on garażową kuźnię Kaer Morhen Forge, w której powstają niesamowite dzieła rodem ze świata Geralta.

Miecz Geralta z Rivii do kupienia na aukcji charytatywnej

Jak czytamy na onet.pl, Wysocki wykuwa broń z wysokogatunkowej stali. Używa on także tradycyjnej techniki, którą stosowało się przed 500 laty. Miecze tworzone w Kaer Morhen Forge oprócz tego, że idealnie wyważone, są także hartowane, szlifowane oraz posiadają imponujące grawery.

Przeczytaj także

Co więcej, jak w przypadku niemal każdego rękodzieła, przedmioty tworzone przez Artura Wysockiego są niezwykle ekskluzywne. Ze względu na szczegóły i wydłużony czas pracy nad każdym modelem miecza, twórca jest w stanie wykonać jedynie 8 sztuk w ciągu roku.

Jeden z oryginalnych mieczy powstałych w kuźni Wysockiego można właśnie wylicytować podczas aukcji charytatywnej. Artysta zaoferował fanom gry specjalny "Srebrny miecz Geralta z Rivii".

Dochód ze sprzedaży broni trafi do domu dziecka "Stanica", który Artur Wysocki mija zawsze w drodze do pracy. Jak pisze artysta:

Jako rodzic ma świadomość trudu wychowania i nawet nie potrafię sobie wyobrazić jakim wyzwaniem jest opieka na kilkudziesięcioma dziećmi. Mój dziadek kiedyś poradził mi, że jak chce naprawić świat to powinienem zacząć od swojego otoczenia, "pomóż innemu człowiekowi, nie potrzebujesz do tego, ideologi, wiary czy poczucia winy, jedynie trochę odwagi". Nie ma co się oszukiwać, idą trudne czasy, dlatego postanowiłem przekazać na aukcje charytatywną najbardziej popularny wiedźmiński miecz z mojej kuźni - Srebrny miecz Geralta z Rivii.

Cena wyjściowa miecza to 500 euro. Licytacja kończy się 5 lipca o godzinie 12.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.