Miecze świetlne stały się rzeczywistością

Michał Tomaszkiewicz
15.03.2016 14:27
Miecze świetlne stały się rzeczywistością Fot. kadr z wideo

Dokładniej rzecz mówiąc - Wirtualną Rzeczywistością. Prezentacja Star Wars: Trials on Tatooine pozwala poczuć się przez parę chwil jak prawdziwy Jedi.

Wygląda na to, że informacje o programie pokazały się wcześniej, niż twórcy aplikacji – zespół ILMxLab – zamierzali. Na oficjalnym kanale YouTube pojawiła się zapowiedź, która co prawda została ukryta, ale informacje zdołały się już rozejść. Star Wars: Trials on Tatooine to krótka prezentacja możliwości wprowadzenia technologii Virtual Reality do gier.

Demonstracja pozwala nie tylko spotkać postaci z filmowych Gwiezdnych Wojen, ale także przyjąć ofiarowany przez R2-D2 prezent i własnoręcznie wykorzystać otrzymany miecz świetlny do walki z siłami Imperium. Gracz otrzymuje między innymi zadanie naprawienia systemu broni w Sokole Millenium oraz powstrzymania desantu szturmowców.

Oczywiście, nie jest to pierwszy raz, gdy w grze z uniwersum Star Wars pojawia się możliwość korzystania z eleganckiej broni na bardziej cywilizowane czasy – tym razem jednak nie trzeba używać klawiatury i myszki do sterowania mieczem. Wszystko odbywa się zgodnie z regułami sztuki – program odwzorowuje bezpośrednio ruchy gracza na akcje widziane przez niego w hełmie.

Star Wars: Trials on Tatooine współpracuje z hełmem HTC Vive. 10-minutowa prezentacja nie trafi raczej do sprzedaży, pozostając demonstracją wykorzystywaną do celów promocyjnych. Nawet jeśli twórcy nie zdecydują się na udostępnienie programu wszystkim chętnym, pierwszy krok do możliwości wzięcia do ręki miecza świetlnego został już zrobiony.

Wszystko wskazuje na to, że Trials on Tatooine mają dawać przedsmak prawdziwej, rozbudowanej gry, nad którą prace mogą rozpocząć się lada chwila. Pierwsze wyniki pracy specjalistów z ILMxLab pokazano w czerwcu 2015 roku – była to między innymi technologia pozwalająca przenieść w czasie rzeczywistym zachowanie i postać aktora na ruchy wykonywane przez animowaną postać w filmowym świecie.

Chcielibyście sprawdzić, jak walczy się mieczem świetlnym?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.