Pogoda
09.08.2018 11:54

Mieszkańcy tureckiej prowincji Batman chcą zmiany kształtu jej granic. Ma przypominać... nietoperza

Ponad 20 tysięcy osób zamieszkujących prowincję Batman podpisało petycję o zmienienie kształtu jej granic. Według nich zarys obszaru powinien bardziej korespondować z charakterystyczną nazwą. 

Mieszkańcy tureckiej prowincji Batman chcą zmiany kształtu jej granic. Ma przypominać... nietoperza
foto: print screen z Google Maps

Każdy fan najsłynniejszego superbohatera ze świata DC Comics na pewno wie, że jedna z tureckich prowincji nazywa się Batman. Okazuje się, że wielu mieszkańców tego obszaru to miłośnicy Mrocznego Rycerza. W sieci pojawiła się internetowa petycja, której autor zaproponował, by granica prowincji została przesunięta. Wszystko po to, by nie tylko nazwa, ale również jej kształt nawiązywał do komiksowego bohatera. Według pomysłodawcy akcji zarys powinien przypominać symbol nietoperza, który znajduje się w logo Batmana

Prowincja Batman w kształcie nietoperza?

Na change.org pojawiła się petycja, której celem jest zebranie 25 tysięcy podpisów. Podczas pisania artykułu swój podpis złożyły 23352 osoby. Autor pomysłu opisał go dość zwięźle. 

"

Batman potrzebuje zmian! Możemy zacząć od granic. Zmieniając granice, może sprawić, żeby nazwa prowincji stała się bardziej realistyczna.  "

Południowo-wschodnia prowincja obecnie wygląda tak:

Prowincja Batman

Jakby się uprzeć można dostrzec zarys wymarzonego przez autora petycji nietoperza. Żeby nie być gołosłownym, pomysłodawca zmiany granic zaprezentował, jak nowy kształt powinien wyglądać w praktyce: 

Batman (Turcja)

Ingerencja w kształt prowincji Batman spowodowałby również zmiany granic sąsiadujących obszarów administracyjnych. Co ciekawe, w 2008 roku Hüseyin Kalkan - prezydent miasta, które również nazywa się Batman i jest stolicą prowincji, zapowiedział, że pozwie producentom filmów o Batmanie za nielegalne wykorzystanie nazwy. Do procesu prawdopodobnie nie doszło. Czy dojdzie do zmiany granic? Przekonamy się wkrótce.

Czy prowincja Batman powinna wyglądać jak logo Batmana?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman DC Comics