Pogoda
27.01.2016 10:06

Miliard aktywnych urządzeń Apple na świecie

Apple pochwaliło się, że w ciągu ostatnich 90 dni z serwerami producenta łączył się miliard iPhone’ów, iPadów i Maców. Korporacja zanotowała tez rekord wszechczasów z zyskiem kwartalnym wynoszącym 18,36 mld dolarów.

Miliard aktywnych urządzeń Apple na świecie
foto: domena publiczna

Długą drogę przebyło Apple w ciągu ostatniej dekady. Producent zajmował niszę na rynku komputerów, zdobywając głównie portfele osób zajmujących się tworzeniem i chcących otaczać się urządzeniami kojarzącymi się z kreatywnością.

Sytuacja zaczęła się zmieniać po premierze iPoda, który stał się wzorcem rynkowym dla odtwarzaczy MP3. Wydarzeniem, które na dobre zmieniło pozycję rynkową producenta było wprowadzenie do sprzedaży iPhone’a.

Smartfon Apple urzekł wszystkich jakością wykonania i prostotą działania. Pełna kontrola producenta zarówno nad stroną sprzętową, jak i programową, pozwoliła opracować urządzenie wyróżniające się szybkością i płynnością działania wśród konkurentów. Dla wielu Amerykanów iPhone stał się synonimem smartfona, a inne telefony obecne na rynku – nawet jeśli pojawiły się w sprzedaży wcześniej – postrzegane były jako klony i kopie.

foto: domena publiczna

Jak wynika z opublikowanego raportu kwartalnego to właśnie telefony są najważniejszym źródłem dochodu Apple: między październikiem i grudniem 2015 roku klientów znalazło niemal 75 milionów iPhone'ów.

Drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się produktów firmy zajmują iPady, których Apple sprzedało nieco ponad 16 milionów. Komputery ze znakiem jabłka znalazły 5,3 mln kupców. Łącznie klienci wydali na produkty Apple w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2015 roku 75,9 mld dolarów. Zysk producenta wyniósł 18,34 mld dolarów – jeszcze żadne przedsiębiorstwo w historii nie osiągnęło tak dobrego wyniku.

Równie imponująca jest liczba miliarda aktywnych urządzeń logiem jabłka działających na całym świecie. Pokazuje to, jak silnym graczem stało się Apple, które zaczynało od rzucenia wyzwania panującym na rynku standardom pokazując jedną z najbardziej rozpoznawalnych reklam w historii, odwołujących się do wizji świata znanego z książki „Rok 1984” Orwella:

Co sądzisz o urządzeniach Apple?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple