Pogoda
14.03.2019 12:29

Milion dolarów za granie w grę. Tak EA promuje Apex Legends

Ninja to ma klawe życie – najpopularniejszy gracz Fortnite zarobił właśnie milion dolarów za pokazywanie, że gra w grę. Tyle zaoferowało mu EA za streamowanie rozgrywki z Apex Legends.

Ninja Tyler Blevins
foto: kadr z wideo

Fortnite nie jest zwykła grą – to prawdziwe zjawisko społeczne, które porwało dziesiątki milionów graczy na całym świecie. Dla twórców tytułu, Epic Games, to także prawdziwa żyła złota – w 2018 roku na rozdawanym za darmo tytule zarobili 2,4 mld dolarów.

Wszystko to dzięki formule battle royale, pozwalającej sprawdzić swoje umiejętności na polu walki, na którym znajdują się dziesiątki innych przeciwników. Skoro recepta na sukces jest znana, to chętnie sięgają po nią inni producenci, próbujący skopiować czar i urok rozgrywki Fortnite w celu przejęcia strumienia pieniędzy wylewanego przez zadowolonych graczy.

Battle royale można przez to znaleźć już właściwie wszędzie – tryb znalazł się nawet w CS:GO i jest aktywnie promowany, jako że mecz pokazowy Danger Zone był wstępem do finałów Majora Counter-Strike’a na IEM Katowice 2019.

Tetris 99
Tetris 99
Przeczytaj także Tetris 99 – battle royale dla setki graczy na Nintendo Switch

Ninja zarobił milion dolarów za pokazywanie, że gra w Apex Legends

Ninja to jeden z najlepszych i najbardziej znanych graczy Fortnite – dla zagorzałych graczy ma status gwiazdy. Tyler Blevins - tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko streamera – zaczął spędzać mniej czasu w Fotrnite, który przyniósł mu sławę, przesiadając się na Apex Legends.

Ta stworzona przez EA gra battle royale z miejsca zaczęła być uznawana za groźną alternatywę dla Fortnite – już kilka dni po premierze w tytuł grało miliony osób, pojawiło się też wiele transmisji pokazujących rozgrywkę.

Debiut Apex legends był dużą niespodzianką – EA nie zdecydowała się na tradycyjne promowanie gry ani opowiadanie o niej przed premierą. Zamiast wydawca zapłacić słynnym graczom, by stworzyć wrażenie, że wszyscy przesiadają się na stworzony przez nich tytuł.

Zobacz także: >> Apex Legends wywołuje wśród graczy nudności i bóle głowy <<

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Ninja za transmitowanie rozgrywki Apex Legends zainkasował okrągły milion dolarów. Na tyle wyceniono wpływ, jaki Blevins ma na 13 mln osób oglądających go na Twitchu.

W Apex Legends gra już ponad 50 mln osób.

A Wy co macie z grania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry