Pogoda
20.12.2019 12:03

„Milionerzy”: zawodniczka nie odpowiedziała na pytanie o „Śpiącą królewnę”. Wy też pomylicie bajki?

Dlaczego wróżka rzuciła zły czar na bohaterkę "Śpiącej królewny”? To pozornie proste pytanie sprawiło ogromne problemy uczestniczce „Milionerów”, która mimo użycia koła ratunkowego ostatecznie odpowiedziała na nie błędnie. Wy też powtórzycie jej pomyłkę?

Milionerzy
foto: kadr z wideo YouTube/Lucky Channel

„Milionerzy” nie przestają fascynować widzów, którzy mogą samodzielnie próbować odpowiadania na stawiane zawodnikom pytania.

Niektóre z nich wydają się być tak proste, że aż trudno uwierzyć, że ktoś mógłby odpowiedzieć na nie błędnie. Zdarzają się także pytania podchwytliwe, lub odnoszące się do wiedzy, którą każdy teoretycznie powinien posiadać.

Hubert Urbański
Hubert Urbański
Przeczytaj także Wyjątkowo perfidne pytanie o film z muzyką polskiego kompozytora w „Milionerach”. Zdobylibyście pół miliona?

Do jakiej kategorii można zaliczyć pytanie o „Śpiącą królewnę”? Jego prostota okazała się być zwodnicza dla zawodniczki, czy sprawi kłopoty także wam?

„Śpiąca królewna” w „Milionerach”. Proste pytanie, przez które odpadła zawodniczka

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby bajki o „Śpiącej królewnie”. Czy jednak na pewno dobrze pamiętamy, jakie wydarzenia opisywała? Hubert Urbański postawił zawodniczce „Milionerów” następujące pytanie. Jaką odpowiedź obstawiacie?

Dlaczego wróżka rzuciła zły czar na bohaterkę baśni "Śpiąca królewna" Charles'a Perraulta?

Uczestniczka po chwili namysłu stwierdziła, że nie jest do końca pewna i postanowiła wykorzystać koło ratunkowe „pół na pół”. Komputer odrzucił wtedy dwie błędne odpowiedzi: „ B: bo się pomyliła” oraz „D: przez siedmiu krasnoludków”.

Mając do wyboru tylko dwie opcje zawodniczka nie wahała się już długo i z poczuciem pewności zaznaczyła jedną z odpowiedzi. Na którą wy wskażecie?

Dlaczego wróżka rzuciła zły czar na bohaterkę baśni "Śpiąca królewna" Charles'a Perraulta?

Uczestniczka „Milionerów” poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi „C: z zazdrości o jej urodę”. Pomyłka kosztowała ją dalszy udział w programie, jako że pomyliła bajki. W „Śpiącej królewnie” wróżka mści się na parze królewskiej za brak zaproszenia na chrzciny córki.

Zobacz także: „Milionerzy”: zawodnik poległ na podstawowym pytaniu o silnik spalinowy. Odpowiedzielibyście lepiej? 

Odpowiedzieliście prawidłowo?

Tagi: Duperele Milionerzy