Pogoda
30.08.2019 10:45

"Minecraft Earth" beta dostępna na Androidzie - na razie w pięciu miastach na świecie

Beta rozszerzonej rzeczywistości ze świata Minecrafta w końcu dotarła do smartfonów działających na Androidzie.

minecraft earth
screen youtube Minecraft

Trochę to zajęło, ale Microsoft w końcu wypuścił testy gry, w których udział mogą wziąć zarejestrowani wcześniej użytkownicy Androida.

Niestety w takiej okazji będą mogli skorzystać mieszkańcy zaledwie pięciu miasta na świecie. Na razie tylko szczęściarze z Meksyku, Londynu, Tokio, Seatle i Sztokholmu mogą się cieszyć rozszerzoną rzeczywistością spod znaku Minecrafta.

Mieszkańcy tych miast otrzymali zaproszenie do testowania aplikacji na swoje maile. Androidowa wersja jest tylko i wyłącznie dostępna dla zaproszonej grupy wybrańców. Aby móc uruchomić "Eartha" potrzebujecie Androida o wersji wyższej niż 7.0.

Minecraft Dungeons
Minecraft Dungeons
Przeczytaj także Minecraft schodzi do lochów - zobaczcie rozgrywkę z najnowszej odsłony kultowej gry

Kiedy "Minecraft Earth" trafi do Polski?

Kilka tygodni temu szefowie Microsoftu zdecydowali się zresetować rozszerzoną rzeczywistość stworzoną przez użytkowników iOS. Aplikacja otrzymała nową wersję 2.0, która zaprezentowała m.in. znane moby z oryginału. Znalazły się wśród nich creepery czy pająki.

Nie wiemy nadal kiedy "Earth" miałoby trafić do naszego kraju. Pozostaje nam cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że Microsoft będzie pamiętał o tysiącach fanów Minecrafta, którzy mieszkają w Polsce.

Sam nie mogę się doczekać, aż będę miał okazję przetestować nową aplikację od Microsoftu. Spędziłem nad "Minecraftem" wiele długich i owocnych godzin, aby budować domy, zamki i walczyć z irytującymi mobami. Chciałbym teraz przenieść tę rozrywkę do prawdziwego świata.

Zobacz także:  Długo wyczekiwana aktualizacja Minecrafta jednak nie trafi do graczy

Tagi: Gry Minecraft