Minecraft Earth pokazany w akcji. Można dosłownie wejść w świat gry

Michał Tomaszkiewicz
04.06.2019 10:53
Minecraft Earth pokazany w akcji. Można dosłownie wejść w świat gry Fot. kadr z wideo

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, uruchamiana regularnie przez dziesiątki milionów graczy. Apple pokazało, jak wersja AR tytułu będzie prezentować się na iPhone’ach i iPadach.

Historia Minecrafta pokazuje, jak bardzo prawdziwe jest powiedzenie „życie pisze najlepsze scenariusze”. Gra, która porwała miliony, powstała bowiem jako wprawka programistyczna, będąc pierwszym programem napisanym przez Markusa „Notcha” Perssona.

Gdy stało się jasne, że Minecraft stał się zjawiskiem kulturowym, Microsoft odkupił prawa do tytułu za ponad 2 mld dolarów. Korporacja rozwija dynamicznie świat z klocków, uważając go za doskonałe narzędzie edukacyjne, a przy okazji całkiem sprawną maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Przeczytaj także

Najnowszym pomysłem na dywersyfikację oferty Minecrafta jest gra Augmented Reality, która ma powtórzyć (a może nawet i przebić) sukces Pokemon GO. Minecraft Earth jak do tej pory pokazywany był tylko na oficjalnym zwiastunie, na którym nie widać było przykładu faktycznej rozgrywki.

Minecraft Earth – pierwszy pokaz rozgrywki

Honor pokazania, jak naprawdę wygląda Minecraft Earth, przypadł Apple podczas konferencji WWDC 2019. Scena zamieniła się na chwile w świat budowany z klocków.

Początkowo pokazywano Minecrafta w wersji kieszonkowej, mieszczącej się na stole. Później zademonstrowano Minecraft Earth z prawdziwym rozmachem.

Część z atrakcji zademonstrowanych w Minecraft Earth jest dostępna tylko dla urządzeń wyposażonych w odpowiednie czujniki. Właściciel starszych smartfonów nie będą mogli więc bawić się tak, jak pokazano to na scenie.

Zobacz także: „Minecraft" dostępny na Netfliksie jako interaktywny serial 

Premiera gry Minecraft Earth przewidziana jest na lato 2019 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.