Minecraft Earth to "najlepsza rzecz związana z telefonem od jego wynalezienia". Znamy datę premiery bety

30.09.2019 12:00
minecraft eareth|undefined Fot. materiały prasowe Mojang

Minecraft Earth trafi do nas w przyszłym miesiącu. Informacja pochodzi z tegorocznego MineCona.

Minecraft Earth to gra rozszerzonej rzeczywistości, w której gracze mogą budować swoje wymarzone budowle w "prawdziwym świecie". Microsoft potwierdził, że długo wyczekiwana beta ma ruszyć w przyszłym miesiącu.

Minecraft Earth zmieni świat gier AR?

Tom Stone, który stoi w tym momencie na czele zespołu odpowiadającego za Minecrafta, nie próbował ukrywać dumy ze swojej najnowszej aplikacji.

Nasza gra rozszerzająca rzeczywistość to najlepsza rzecz związana z telefonem od 1876, kiedy Alexander Graham Bell go wynalazł. Myślicie, że przesadzam? Niedługo przekonacie się sami, bo early acces gry ruszy w przyszłym miesiącu. Minecraft Earth będzie dostępny na razie jedynie w niektórych miastach na świecie, ale pod koniec roku każdy fan w każdym zakątku planety będzie mógł poznać Minecraft Earth.

Przeczytaj także

Premiera bety gry w październiku ma za zadanie zebrać informację zwrotną od pierwszych graczy. Według strony Shacknews już na wstępie gra będzie oferować nowe moby i craftingi nieznane dotąd zapaleńcom Minecrafta. Oprócz możliwości budowania w Wirtualnej Rzeczywistości gracze będą mogli również brać udział w muliplayerze, który nosi tytuł Adventures. W ramach "przygód" będziemy musieli odwiedzać prawdziwe lokacje w świecie, aby odkrywać tajemnice i znajdować skarby, które następnie będziemy mogli wykorzystywać w naszej rozgrywce.

Gdy byliśmy dziećmi, sami tworzyliśmy portale do innych światów w naszej wyobraźni. W Minecraft Earth chcemy dać graczom dokładnie takie same przeżycia. Chcemy, aby imersja w świecie była tak samo mocna, jak imersja, którą pamiętamy z zabaw jako siedmiolatkowie. Gdy nic nas nie ograniczało przed przeniesieniem się na księżyc jednym pstryknięciem palców.

Będziecie chcieli przetestować Minecrafta? Czy wolicie posiedzieć w domu i pobudować na waszych komputerach?

Zobacz także:  Mario Kart Tour zadebiutował na naszych telefonach

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.