Pogoda
22.08.2019 11:14

Minecraft schodzi do lochów - zobaczcie rozgrywkę z najnowszej odsłony kultowej gry

Minecraft to jedna z najważniejszych gier ostatniej dekady. Po serialu i grze fabularnej przyszedł czas na kolejny spin-off. Tym razem w klimacie Diablo.

Minecraft Dungeons
źródło: materiały prasowe gry

"Neverwinter Nights" przez wiele lat był dla mnie nieosiągalnym ideałem. Zwłaszcza gdy chodziło o tytuły spod znaku cRPG. Było (nadal jest) coś magicznego w grze stworzonej przez BioWare. Żaden inny "lochowy" RPG nie umiał dla mnie tego powtórzyć.

Od skończenia tego tytułu szukam kolejnych gier, które przemówią do mnie tak samo wyraźnie. Próbowałem "NN2", "Baldura" czy "Icewind Dale", ale to "Neverwinter" jest nadal moim ulubieńcem.

Uznam to za szalenie ironiczne, jeśli takim tytułem okaże się ostatecznie najnowszy spin-off Minecrafta. W końcu w klockowy hit zacząłem grać dopiero pół roku temu, gdy postanowiłem wspólnie z 6 letnim synem zbudować sobie dom.

Minecraft s
Minecraft s
Przeczytaj także Długo wyczekiwana aktualizacja Minecrafta jednak nie trafi do graczy

Minecraft: Dungeons - 13 minut gameplaya

Do sieci trafiło 13 minut z najnowszej historii ze świata stworzonego przez Mojang AB. Rozgrywka została zaprezentowana podczas tegorocznego Gamescomu.

Co ciekawe, poza faktem, że wszystko jest kwadratowe "Lochy", są tak dalekie od oryginalnego tytułu, jak to możliwe. Deweloperzy opowiedzą nam historię, w której wioska protagonisty jest zaatakowana przez złoli dowodzonych przez Arch-Illagera. Naszym zadaniem jest oczywiście uratowanie naszych bliskich. A robimy to klikając szybko, walcząc mieczem i strzelając z łuku.

Wątpliwe, aby "Dungeons" otrzymał bardzo głęboką historię. Raczej będzie to usprawiedliwienie, aby fani "Minecrafta" mogli pograć sobie w hack'n'slash w znajomym otoczeniu. Zresztą Minecraft nigdy nie starał się opowiadać wielkich historii. Twórcy skupiali się na prostych i ekscytujących wydarzeniach, jakie spotykały graczy. Tak będzie też tym razem.

Premiera gry została zapowiedziana na przyszły rok. Pojawi się na wszystkich istotnych platformach growych: PS4, Xbox One, Nintendo Switch i oczywiście na PCtach.

Zobacz także:  Gracz zbudował całe "The Legend of Zelda" w "Fortnite Creative"

Tagi: Gry Minecraft