Minecraft za darmo z okazji 10. urodzin gry

08.05.2019 15:55
Minecraft za darmo z okazji 10. urodzin gry Fot. zrzut ekranu

Microsoft przygotował dla fanów Minecrafta miłą niespodziankę – we wczesną wersję hitu można teraz grać zupełnie za darmo. Wystarczy wejść na stronę w internecie.

Minecraft to prawdziwy fenomen świata gier. W tytuł, który zaprezentowano po raz pierwszy 17 maja 2009 roku na forum dyskusyjnym, gra dziś 74 mln osób miesięcznie.

Gra miała bardzo skromne początki – powstała jako ćwiczenie programistyczne i było pierwszą aplikacją napisaną przez Notcha. Gdy Minecraft stał się popularny, zainteresował się nim Microsoft, który odkupił prawa do tytułu za 2 mld dolarów i nieustannie rozwija grę.

Pod okiem korporacji z Redmond Minecraft stał się nie tylko dostarczycielem rozrywki, lecz także narzędziem edukacyjnym. Demonstracją tego był między innymi konkurs na zaprojektowanie nowego centrum Warszawy właśnie za pomocą bloków Minecrafta.

Z okazji okrągłej rocznicy Microsoft postanowił wrócić do nostalgicznych, pionierskich czasów Minecrafta, udostępniając za darmo jego wczesną wersję.

Przeczytaj także

Minecraft za darmo. Wersja Classic do uruchomienia w przeglądarce

Minecraft Classic można uruchomić wchodząc na adres classic.minecraft.net – w rozgrywce w jednej instancji gry może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 10 osób.

Microsoft ostrzega, że stary dobry Minecraft rożni się znacznie od dzisiejszego, odpicowanego Minecrafta – zachowano nawet wszystkie błędy, jakie znajdowały się we wczesnej grze.

Jak określa to sam Microsoft, interfejs jest tak brzydki, że „tylko własna matka mogłaby go pokochać”, a do dyspozycji budowniczych są tylko 32 różne klocki.

Zobacz także: >> Minecraft będzie dostępny na Netfliksie jako interaktywny serial <<

Klasyczny Minecraft to nie jedyna gra, która uczci 10. urodziny tytułu. Na konferencji BUILD 2019 zapowiedziano Minecrafta AR, wzorowanego na Pokemon GO.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.