Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski podał się do dymisji

18.08.2020 15:21
Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski podał się do dymisji Fot. . JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

We wtorek po godzinie 15.00 Ministerstwo Zdrowia ogłosiło specjalną konferencję prasową. Jej tematem okazała się być informacja, że obecny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, podaje się do dymisji.

Jak podaje agencja PAP, powołująca się bezpośrednio na informacje z konferencji ministra, parę minut po 15, we wtorek 18 sierpnia, Łukasz Szumowski podał się do dymisji ze stanowiska ministra zdrowia.

Przeczytaj także

Łukasz Szumowski rezygnuje ze stanowiska

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, oficjalnie zrzeka się stanowiska Ministra Zdrowia. 

"Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia (...). Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (...), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów" – mówił Szumowski na briefingu – powiedział mężczyzna podczas popołudniowej konferencji prasowej, jak podaje PAP.

Przeczytaj także

Rekorodowa liczba zarażonych

Łukasz Szumowski podał się do dymisji w momencie, w którym w Polsce doszło do kolejnych rekordowych wyników zarażenia koronawirusem. Wedle danych dostępnych na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz ich Twitterze, w ciągu ostatnie doby zanotowano kolejnych 597 przypadków zarażenia COVID-19. Oznacza to, że od marca 2020, gdy pandemia dotarła do Polski, w naszym kraju zaraziło się ponad 57 tys. osób. 

Czytaj także: Studenci mogą uprawiać seks tylko w maseczkach? Nowy pomysł władz 

Źródło: PAP, konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.