Pogoda
29.09.2020 12:51

Minister udawał, że mówi po angielsku. Myślał, że oszustwo nie wyda się dzięki maseczce [WIDEO]

Carlos Galiana to hiszpański polityk, który zasłynął nieudanym fortelem. Udawał, że zna angielski. Myślał, że dzięki masce nikt się nie zorientuje, jaka jest prawda.

Mężczyzna w masce - materiał poglądowy
foto: All kind of people/Shutterstock

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest podstawą funkcjonowania w wielu zawodach. W szczególności w tych, w których wymagane są interakcje z osobami pochodzącymi z innych krajów. Tego typ zawodem jest polityk, który powinien godnie reprezentować swoich wyborców na arenie międzynarodowej. Nie zawsze tak się jednak dzieje.

Polityk nie znał angielskiego. Myślał, że ukryje to dzięki masce

Oczywiście brak pewnych umiejętności to żaden wstyd. Nie każdy ma zdolności językowe, co nie zmienia faktu, że istnieje instytucja tłumaczy, szczególnie jeśli chodzi dziedzinę, jaką jest polityka, w której korzystanie z usług zawodowego tłumacza znajduje się na porządku dziennym. Niektórzy politycy wpadają jednak czasami na naprawdę dziwne pomysły, które śmierdzą wpadką na kilometr.

Gigantyczna wpadka prezydenta
Gigantyczna wpadka prezydenta
Przeczytaj także Gigantyczna wpadka prezydenta. Pomylił dorosłego mężczyznę z dzieckiem [WIDEO]

Tego typu przypadek reprezentuje hiszpański polityk z partii Compromís -  Carlos Galiana, który pełni rolę ministra z rządu regionalnego Walencji. Był gościem w studio podczas transmisji z oficjalnej prezentacji miasta Walencja jako Europejskiej Stolicy Innowacji 2020. Mężczyzna postanowił użyć fortelu i zakamuflować swój brak nieznajomości języka angielskiego. Z pomocą przyszedł mu koronawirus. Założył więc maseczkę ochronną i udawał, że przemawia. W rzeczywistości posłużył się... dubbingiem nagranym przez osobę, która mówi po angielsku. Wideo z tego wydarzenia stało się hitem nie tylko pośród hiszpańskich internautów, ale również w innych krajach świata.

Galiana, który jest z zawodu aktorem, stwierdził, że wykorzysta swoje zdolności, żeby wprowadzić widzów w błąd. Użył więc mowy ciała, by sprawić wrażenie, iż to jego głos, dobywa się spod maski. Hiszpańscy widzowie szybko się zorientowali, że za ministra mówi ktoś inny. Gestykulacja i miny nie pomogły, a Galiana zaliczył poważne faux pas.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa
Łukasz Szumowski ma koronawirusa
Przeczytaj także Łukasz Szumowski zaraził się koronawirusem?

Carlos Galiana - jak tłumaczy się z wpadki?

Kompromitujące wydarzenie sprawiło, że władze Walencji postanowiły wytłumaczyć zachowanie swojego reprezentanta. Komisja Europejska wymagała, by na końcowym etapie konkursu osoba reprezentująca dane miasto przemawiała po angielsku, nie zapewniając przy tym tłumacza. Okazało się, że Joan Ribó - burmistrz Walencji nie mógł uczestniczyć w prezentacji swojego miasta. Na zastępstwo wybrano więc Galianę, który nie zna angielskiego na wystarczającym poziomie. Z tego względu posłużono się nagraniem tłumacza. Opozycja oczywiście wykorzystała wpadkę swojego przeciwnika politycznego, by zadziałać na swoją korzyść.

Poseł Konfederacji obronie futer biegał nago po ulicach Katowic. Internauci nie kryją oburzenia
Poseł Konfederacji obronie futer biegał nago po ulicach Katowic. Internauci nie kryją oburzenia
Przeczytaj także Poseł Konfederacji w obronie futer biegał nago po ulicach Katowic. Internauci nie kryją oburzenia

Europejska Stolica Innowacji 2020 - kto wygrał?

Do finału konkursu zakwalifikowało się sześć miast. Wygibasy władz Walencji nie przyniosły zamierzonego efektu. Nie tylko zaliczyły wpadkę, ale również nie zdobyły zaszczytnego tytułu. Komisja Europejska zadecydowała, że Europejską Stolicą Innowacji 2020 zostało belgijskie miasto Leuven. Galiana zagwarantował, że jego wystąpienie nie było powodem decyzji jurorów. Polityk przeprosił za całe zajście i zapewnił, że zdecydował się na fortel, by zapewnić swojemu miastu jak największe szanse w konkursie.

Znasz język angielski?

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke
Przeczytaj także Janusz Korwin-Mikke: dziwne zachowanie w trakcie wywiadu w TV. Internauci podejrzewają drzemkę lub... śmierć [WIDEO]

Zobacz też: Edyta Górniak wchodzi w politykę. „Być może powinnam być głową państwa”

Tagi: koronawirus