Pogoda
16.08.2018 13:08

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało imiona dzieci urodzonych w 2018 roku. Wśród nich Cirilla, Ragnar, Bjorn i Conan

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę imion, które nadano dzieciom urodzonym w pierwszej połowie 2018 roku. Które z nich zdobyły cieszyły się największą popularnością?

Dziecko
foto: shutterstock.com

Dwie Cirille i dwóch Geraltów przyszło w Polsce na świat w 2017 roku. Ciri okazuje się być bardziej popularnym imieniem, niż Geralt, ponieważ w w pierwszej połowie 2018 roku urodziły się kolejne dwie dziewczynki, którym nadano imię przybranej córki wiedźmina z książek Sapkowskiego i gier CD Projekt Red. Okazuje się jednak, że Polacy nie inspirują się jedynie swoimi rodzimymi twórcami - dwóch chłopców nosi imię Ragnar, zaczerpnięte najprawdopodobniej z serialu „Wikingowie”. Kolejnych dwóch małych mężczyzn doczekało się imienia Bjorn, również zainspirowanego produkcją History. 

Różnych ciekawych imion jest naprawdę sporo - naszą uwagę przykuło jeszcze dwóch Conanów. Tutaj jednak trudno się zdecydować, czy rodzice chłopców inspirowali się Arthurem Conanem Doylem, pisarzem odpowiedzialnym za stworzenie postaci Sherlocka Holmesa, czy też może Conanem Barbarzyńcą, który był brawurowo odegrany przez Arnolda Schwarzeneggera, a następnie przez Jasona Momoę w reboocie produkcji. 

Ciekawe imiona polskich dzeci

Pozostając jeszcze przy „dwójkach” - nieco bardziej swojsko brzmiącymi imionami są Mścisław i Gniewomir. Tak nazywa się po dwóch urodzonych w 2018 roku chłopców. Równie popularne były jeszcze m.in. Kenzo, Theo, Teo, Romuald, Angelo, Wadim czy Wojtek. Pięciu młodych panów nosi imię Muhammad, Maksym i Syriusz. Jeśli chodzi zaś o najpopularniejsze imiona w pierwszej połowie 2018 roku, to najczęściej chłopcom nadawano na imię Antoni, niedaleko potem był Jakub, a podium zamknął Jan. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Adam, Filip, czy Franciszek. 

Dziewczynki również nie mogą narzekać na brak ciekawych imion. Interesująco Grażyna była tak popularna jak Dżesika. Na świat przyszły po dwie kobiety noszące takie imiona. Inne ciekawe imiona to np. Nikoleta, Vivian, Rachel, Jennifer, Semiliana, czy Kajra. Nadzieje w Polsce urodziły się za to 3 (pozdrawiamy fanów „Misia”). Jeśli chodzi zaś o najpopularniejsze damskie imiona w pierwszej połowie 2018 roku, to na pierwszym miejscu znalazła się Zuzanna, na drugim Julia, a podium zamknęła Zofia. W pierwszej dziesiątce znajdziemy jeszcze m.in. Hannę, Maję, Lenę i Amelię. 

Całą listę imion znajdziecie na oficjalnej stronie Ministerstwa Cyfryzacji gov.pl/cyfryzacja. Szkoda, że nie urodziło się żadne dziecko o imieniu Iron Maiden. Może wtedy Bruce Dickinson i spółka wróciliby do Polski szybciej. 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele