Pogoda
30.10.2018 15:14

Misje poboczne w Cyberpunku 2077 będą wpływać na główną historię

W Cyberpunku 2077 nic nie będzie działo się bez konsekwencji – CD Projekt RED zdradził właśnie, że wykonywanie zadań pobocznych może mieć wpływ na główny wątek fabularny.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe

Fani RPG zagubili się chwilowo na Dzikim Zachodzie – Red Dead Redemption 2 zbiera znakomite recenzje i rzuca na kolana rozmachem i dbałością o szczegóły. Gracze z nadzieją patrzą jednak w przyszłość – Cyberpunk 2077 może pobić dzieło Rockstar pod każdym względem.

Zadatki na to widać było na pokazanym przez CD Projekt RED filmie z wczesnej wersji Cyberpunka 2077 – już w niedopracowanym jeszcze tytule problemy można było rozwiązywać na wiele różnych sposobów, w zależności od umiejętności i preferencji gracza.

Pokazana historia układała się w logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy – gang, który ucierpiał wskutek naszych działań, starał się odegrać atakując bohaterów przy najbliższej możliwej sposobności.

Fabuła główna Cyberpunk 2077 będzie kształtowana też przez zadania poboczne

Miles Tost, Level Designer w Cyberpunk 2077, zapewnia że wszystko co zrobimy w grę zostanie nam zapamiętane:

"

Misje poboczne są dla nas okazją do opowiedzenia ciekawych historii ze świata cyberpunka. Przecież, mimo że nie wchodzą one w główny zarys fabularny, rozgrywają się w połączonym świecie i może wpływać na jego część, na przykład na postaci. Wszystko jest ze sobą powiązane. I tak, to oznacza także, że zadania poboczne mogą wpłynąć na główną historię. "

Patrick Mills, Quest Designer w Cyberpunk 2077, zapewnia o wpływie zadań pobocznych na główne wątki pokazywanej historii.

"

Jest przestrzeń na stworzenie dzięki zadaniom pobocznym nowego poziomu skomplikowania gry. Gdy tworzymy zadania, mamy opracowane sposoby ich przejścia. Nasi testerzy podczas rozgrywki często zwracają jednak uwagę, że problem powinno dać się rozwiązać także w zupełnie inny sposób, więc go dodajemy. W ten sposób wzrasta skomplikowanie gry i wyłaniają się z tego ciekawe perspektywy. "

Data premiery Cyberpunka 2077 nie jest jeszcze znana – wiadomo tylko, że gra pojawi się w wersji na PC oraz obecną (Xbox One, PlayStation 4) i być może przyszłą (PlayStation 5) generację konsol.

Zaliczacie w grach zadania poboczne, czy tylko główne?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry