Pogoda
21.07.2020 13:57

Mistrzyni Świata w łyżwach zmarła w wieku 20 lat

Ekaterina Alexandrovskaya, pochodząca z Rosji, 20-letnia mistrzyni łyżwiarska, zmarła w wieku 20 lat po tym, jak spadła z 6 piętra bloku w Moskwie.

Mistrzyni Świata w łyżwach zmarła w wieku 20 lat
fot. GEOFF ROBINS/AFP/East News

Historia Ekateriny Alexandrovskayawej jest niezwykła. Młoda dziewczyna uwielbiająca jazdę na łyżwach nie mogła wybić się w tym sporcie w swojej rodzinnej Rosji. Postanowiła więc zaryzykować i ubiegać się o australijskie obywatelstwo. Kiedy udało jej się je zdobyć, dziewczyna stała się oficjalną reprezentantką Australii w różnych światowych zawodach, a także podczas Olimpiady Zimowej w 2018 roku. 

Dziewczyna partnerowała Harleyowi Windsorowi w zawodach, zdobywając razem tytuł Mistrza Juniorów podczas zawodów w 2017 roku w Japonii, stając się pierwszą parą z Australii, która osiągnęła to wyróżnienie. W tym samym roku duet odebrał także Tallin Trophy podczas zawodów w Estonii, a już w 2018 reprezentowali Australię podczas Olimpiady Zimowej w południowokoreańskim Pyeongchang. Mimo, że para nie znalazła się w finałowej 16, ich udział w Olimpiadzie był nie lada wyczynem.

Wulgarny napis na grobie zwraca uwagę Poznaniaków. Czy zmarli na pewno chcieli takiego rozgłosu?
Wulgarny napis na grobie zwraca uwagę Poznaniaków. Czy zmarli na pewno chcieli takiego rozgłosu?
Przeczytaj także Wulgarny napis na grobie zwraca uwagę Poznaniaków. Czy zmarli na pewno chcieli takiego rozgłosu?

Diagnoza niczym wyrok

W styczniu tego roku nieoczekiwanie Alexandrovskaya zdradziła, że musi przejść na sportową emeryturę. Okazało się bowiem, że wykryto u niej epilepsję. Jej trener, Andrei Khekalo, powiedział wtedy mediom także, że u dziewczyny zdiagnozowano także depresję.

wojskowi
wojskowi
Przeczytaj także Chiński zespół został zdyskwalifikowany za oszukiwanie na Światowych Igrzyskach Wojskowych, które sami organizowali

Nietypowa śmierć mistrzyni

Te informacje stawiają raporty o nagłej śmierci kobiety w nowym świetle. Ekaterina spadła bowiem z 6. piętra bloku mieszkalnego w centrum Moskwy. Biorąc jednak pod uwagę, że przy oknie znaleziono liścik z napisem „Kocham”, nie można wykluczyć, że była to śmierć samobójcza.

Środowisko sportowe reaguje na nagłą śmierć zawodniczki

Szef Ice Skating Australia, Peter Lynch powiedział w specjalnym komunikacie:

"

"Jesteśmy bardzo zasmuceni informacją nt. śmierci Ekateriny Alexandrovskaya’wej. Wspaniałej atletce, z niezwykłą siłą i determinacją, którą opiekowała się Rosyjska Federacja Ływarska, ale która znalazła nowy dom w Australii. (…) Razem z Harleyem Windsorem osiągnęli Wielkość, która na zawsze zapisze się w historii Australii. Jesteśmy myślami z rodziną Harley i jej przyjaciółmi, śląc najszczersze kondolencje".  "

Partner Ekateriny, łyżwiarz Harley Windsor również opublikował słowa kondolencji za pośrednictwem mediów społecznościowych:

"

"Słowa nie są w stanie oddać tego, jak się teraz czuję. Jestem zdruzgotany i chory aż do kości z powodu smutnego i nagłego odejścia Katii z tego świata. Ilość sukcesów, które udało nam się wspólnie osiągnąć podczas naszej współpracy, będzie czymś, o czym nigdy nie zapomnę i co zawsze będzie miało specjalne miejsce w moim sercu. Na taką wiadomość nic nie jest w stanie cię przygotować. Katia, spoczywaj w pokoju". "

Czytaj także: 37-latek, który zasłynął z odmowy noszenia maski ochronnej... zmarł na COVID-19.

Tagi: Newsy sport