Mistrzyni Świata w łyżwach zmarła w wieku 20 lat

21.07.2020 13:57
Mistrzyni Świata w łyżwach zmarła w wieku 20 lat Fot. . GEOFF ROBINS/AFP/East News

Ekaterina Alexandrovskaya, pochodząca z Rosji, 20-letnia mistrzyni łyżwiarska, zmarła w wieku 20 lat po tym, jak spadła z 6 piętra bloku w Moskwie.

Historia Ekateriny Alexandrovskayawej jest niezwykła. Młoda dziewczyna uwielbiająca jazdę na łyżwach nie mogła wybić się w tym sporcie w swojej rodzinnej Rosji. Postanowiła więc zaryzykować i ubiegać się o australijskie obywatelstwo. Kiedy udało jej się je zdobyć, dziewczyna stała się oficjalną reprezentantką Australii w różnych światowych zawodach, a także podczas Olimpiady Zimowej w 2018 roku. 

Dziewczyna partnerowała Harleyowi Windsorowi w zawodach, zdobywając razem tytuł Mistrza Juniorów podczas zawodów w 2017 roku w Japonii, stając się pierwszą parą z Australii, która osiągnęła to wyróżnienie. W tym samym roku duet odebrał także Tallin Trophy podczas zawodów w Estonii, a już w 2018 reprezentowali Australię podczas Olimpiady Zimowej w południowokoreańskim Pyeongchang. Mimo, że para nie znalazła się w finałowej 16, ich udział w Olimpiadzie był nie lada wyczynem.

Przeczytaj także

Diagnoza niczym wyrok

W styczniu tego roku nieoczekiwanie Alexandrovskaya zdradziła, że musi przejść na sportową emeryturę. Okazało się bowiem, że wykryto u niej epilepsję. Jej trener, Andrei Khekalo, powiedział wtedy mediom także, że u dziewczyny zdiagnozowano także depresję.

Przeczytaj także

Nietypowa śmierć mistrzyni

Te informacje stawiają raporty o nagłej śmierci kobiety w nowym świetle. Ekaterina spadła bowiem z 6. piętra bloku mieszkalnego w centrum Moskwy. Biorąc jednak pod uwagę, że przy oknie znaleziono liścik z napisem „Kocham”, nie można wykluczyć, że była to śmierć samobójcza.

Środowisko sportowe reaguje na nagłą śmierć zawodniczki

Szef Ice Skating Australia, Peter Lynch powiedział w specjalnym komunikacie:

"Jesteśmy bardzo zasmuceni informacją nt. śmierci Ekateriny Alexandrovskaya’wej. Wspaniałej atletce, z niezwykłą siłą i determinacją, którą opiekowała się Rosyjska Federacja Ływarska, ale która znalazła nowy dom w Australii. (…) Razem z Harleyem Windsorem osiągnęli Wielkość, która na zawsze zapisze się w historii Australii. Jesteśmy myślami z rodziną Harley i jej przyjaciółmi, śląc najszczersze kondolencje". 

Partner Ekateriny, łyżwiarz Harley Windsor również opublikował słowa kondolencji za pośrednictwem mediów społecznościowych:

"Słowa nie są w stanie oddać tego, jak się teraz czuję. Jestem zdruzgotany i chory aż do kości z powodu smutnego i nagłego odejścia Katii z tego świata. Ilość sukcesów, które udało nam się wspólnie osiągnąć podczas naszej współpracy, będzie czymś, o czym nigdy nie zapomnę i co zawsze będzie miało specjalne miejsce w moim sercu. Na taką wiadomość nic nie jest w stanie cię przygotować. Katia, spoczywaj w pokoju".

Czytaj także: 37-latek, który zasłynął z odmowy noszenia maski ochronnej... zmarł na COVID-19.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.