Mitsubishi zwiastuje debiut Ground Tourer Concept SUV

27.06.2016 12:29
Mitsubishi zwiastuje debiut Ground Tourer Concept SUV Fot. materiały prasowe

Japoński producent samochodów planuje debiut nowego modelu w nadwoziu SUV, który ma nastąpić podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2016 roku.

To ma być wielka premiera. Ekskluzywny SUV coupe został zaprojektowany w stylu nowego języka stylistycznego Dynamic Shield, który zakłada funkcjonalne piękno, zwiększone możliwości, japoński kunszt oraz solidną siłę.

Auto o terenowych aspiracjach ma podkreślać dziedzictwo marki, oferując zarówno pewne właściwości jezdne na bezdrożnych drogach, jak i utwardzonych, niezależnie od panujących warunków – tak przynajmniej zapewnia producent. Ponadto samochód ma oferować wysoki poziom komfortu oraz dobrą jakość wykorzystanych we wnętrzu materiałów.

Na zdjęciu zwiastującym debiut nowego, futurystycznego auta koncepcyjnego widać, że Grand Tourer Concept SUV ma mieć kontrastujący z kolorem nadwozia dach oraz odważnie zaprojektowane przetłoczenia, wraz z nisko opadającą linią dachu.

Do tego w najnowszym modelu mają zostać wykorzystane najnowsze technologie znane z Outlandera PHEV. Będzie to zatem hybryda plug-in. To także dobitnie pokazuje, że Mitsubishi ma ambitne plany zakładające podbicie rynku SUV-ów, o czym także świadczą pozostałe projekty producenta. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2015 pokazało Concept XR PHEV. Z kolei w trakcie trwania Tokyo Motor Show 2015 zaprezentowano eX Concept.

Co ciekawe, pod koniec kwietnia 2016 roku okazało się, że japońska marka uwikłana jest w aferę spalinową. Przedstawicielstwo Mitsubishi przyznało, że od 25 lat okłamywało swoich klientów, manipulując wynikami uzyskiwanymi w testach spalin.

Niekorzystnie na pozycję marki może również wpływać realizowanie strategii dotyczącej gamy. W efekcie, producent w swojej ofercie ma nieco leciwe modele samochodów, które nie zachwycają pod względem technicznym oraz technologicznym w stosunku do tego, co oferują konkurenci.

Wyjątek mogą stanowić jedynie Outlander PHEV, i-MiEV oraz L200, które są raczej pojazdami niszowymi, przynajmniej na rynku polskim. Za to Mitsubishi ASX to auto produkowane praktycznie w niezmienionej formie od 2010 roku. Do tego Spacestar w momencie debiutu został uznany za… nieco archaiczny.

Czekacie na nowe modele Mitsubishi?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.