Młody raper podejrzany o strzelaninę podczas parady. Zginęło 6 osób

05.07.2022 11:32
Strzelaninapodczas parady 4 lipca Fot. Vincent Johnson/Xinhua News/East News

Policja podejrzewa 22-letniego rapera, który parę lat wcześniej stworzył utwór o masowej strzelaninie.

Jak podaje PAP, policjanci ustalili tożsamość podejrzanego w strzelaninie w Highland Park na przedmieściach Chicago podczas ulicznej parady z okazji 4 lipca, w której zginęło sześć osób a 26 zostało rannych. Jest nim 22-letni raper. 

Polecamy

Młody raper podejrzany o strzelaninę podczas parady. Zginęło 6 osób 

W poniedziałek Lou Jogman, szef miejskiego departamentu policji powiedział na konferencji prasowej: ''Zidentyfikowaliśmy tożsamość podejrzanego, to 22-letni Robert Crimo'' i dodał, że podejrzany jest nadal na wolności, uzbrojony i niebezpieczny. Policja przekazała mediom informacje o marce, kolorze i numerze pojazdu, którym podejrzany może się poruszać. Funkcjonariuszom szybko udało się zatrzymać 22 latka - został on zauważonny przez policjanka z północnego Chicago. 

W środowisku muzycznym jest znany jako Awake the Rapper i jeden z jego utworów opowiada o masowej strzelaninie. W klipie pokazano masakrę w szkole.

Rzecznik policji hrabstwa Lake Chris Covelli przekazał, że motyw jego działań nie jest znany. Policjanci znaleźli jego broń, którą był "karabin wysokiej mocy".

Jak podaje PAP, Covelli potwierdził też, że mężczyzna strzelał z dachu jednego z budynków i był dobrze schowany. Dodał, że wszystko wskazuje na to, że atak był w pełni zamierzony, ale bez wyraźnej przyczyny.

Highland Park to zamożna miejscowość na obrzeżach Chicago w stanie Illinois, znana m.in. z bycia lokalizacją kilku filmów, w tym "Kevin sam w domu". W odpowiedzi na masakrę swoje uroczystości związane ze świętem 4 lipca odwołała część pobliskich miejscowości na przedmieściach Chicago.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.