Pogoda
13.10.2017 14:38

Módl się i programuj - katolickie warsztaty dla programistów

Napisanie dobrego programu lub gry wymaga natchnienia. Wiedzą o tym członkowie katolickiego stowarzyszenia SDC, którzy oferują „Warsztaty Javy dla wierzących programistów”. 

Módl się i programuj - katolickie warsztaty dla programistów
foto: materiały prasowe

Z kursu można skorzystać całkowicie za darmo, choć trzeba spełnić kilka wymogów. Po pierwsze, szkolenie kierowane jest do młodzieży męskiej w wieku 14-25 lat. Jego celem jest, jak czytamy na stronie zachęcającej do wzięcia udziału w kursie, pogłębienie wiary przy jednoczesnym stawianiu pierwszych kroków w programowaniu.

Chętni nie będą musieli wykazywać się wiedzą matematyczną ani bardziej zaawansowaną znajomością obsługi komputera – programowanie ma odbywać się w prostym do opanowania środowisku graficznym Processing.

Osoby chętne na nauczenie się od zera podstaw programowania – trzeba przyznać, że zakres kursu jest bardzo rozsądny – muszą pojawić się na szkoleniu z własnym sprzętem. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Pismo Święte (organizatorzy informują, że uczestnicy będą się modlić), następnie wymieniony jest laptop (może być sędziwy), pendrive i zeszyt. Notatki mają być udostępnianie w postaci pliku PDF.

W trakcie szkolenia osoby uczące się programowania będą w stanie stworzyć proste programy, którymi bez większych problemów będą mogły pochwalić się znajomym – aplikacje będą uruchamiały się w środowisku Windows oraz Android.

Jakie umiejętności można wynieść z kursu? Przykładowe gry stworzone przez początkujących młodych programistów wyglądają następująco:

Na pierwszy rzut oka projekty mogą nie wyglądać szczególnie imponująco, należy jednak pamiętać, że dzięki warsztatom można będzie stworzyć na przykład swoją własną wersję Space Invaders czy Arkanoida. W przyszłości, po zdobyciu umiejętności i doświadczenia, możliwe może być nawet uczestniczenie w projektach dorównujących Wiedźminowi.

Kurs „Warsztaty Javy dla wierzących programistów” ma jeszcze jeden haczyk – można z niego korzystać tylko w Poznaniu, zajęcia odbywają się co środę.

Co myślicie o takiej inicjatywie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele