Pogoda
29.07.2020 15:05

„Módl się za nami Lucyferze” wymalowane na drzwiach kościoła w Goleszowie. Wójt zgłosiła sprawę na policję

Napis „módl się za nami Lucyferze” pojawił się na drzwiach kościoła w Goleszowie. Oprócz hasła nieznani jak na razie sprawcy pozostawili na katolickiej świątyni św. Michała Archanioła znak odwróconego krzyża.

ławki w kościele
foto: Shutterstock

Napis pojawił się na drzwiach kościoła w nocy z sobotę na niedzielę (25-26 lipca 2020), witał więc udających się na nabożeństwo wiernych.

Hasło „Ora pro nobis Lucifer”, czyli „módl się za nami Lucyferze” znane jest miłośników cięższej muzyki, co nie znaczy oczywiście, że sprawców należy szukać wśród fanów metalu. Oprócz sloganu na wrotach pojawił się także odwrócony krzyż.

Sabrina
Sabrina
Przeczytaj także Świątynia Szatana planuje pozwać Netfliksa za "Chilling Adventures of Sabrina"

Hasło i symbol zostały określone jako „skandaliczny akt wandalizmu”, a sprawa zgłoszona na policję. Ustalenia śledztwa trzymane są w tajemnicy.

„Módl się za nami Lucyferze” wymalowane na polskim kościele. Obok pojawił się odwrócony krzyż.

O wydarzeniu poinformowała na Facebooku Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów.

Sprawa ma być traktowana priorytetowo zarówno przez lokalny samorząd, jak i funkcjonariuszy. Pojawienie się napisu zostało przyjęte jako atak na wielokulturową i wielowyznaniową społeczność gminy.

Wójt zaapelowała do mieszkańców o podanie policji wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu autora (lub autorów) wymalowanego na drzwiach kościoła napisu.

Zobacz także: Odwołano koncert blackmetalowego zespołu z Singapuru. Kościół uznał, że to czciciele Szatana

Powiedzielibyście policji gdybyście wiedzieli kto to zrobił?