Pogoda
07.04.2020 11:49

Mojżesz dostał nowe przykazania na czas epidemii koronawirusa [WIDEO]

Amerykański komik, Stephen Colbert, przygotował specjalny klip, w którym Bóg przekazuje Mojżeszowi nowe wytyczne, dotyczące zachowania w czasie pandemii koronawirusa.

Mojżesz dostał nowe przykazania na czas epidemii koronawirusa [WIDEO]
fot. PARAMOUNT PICTURES / Album EAST NEWS

Specjalny klip pojawił się w „A Late Show”, wersji programu rozrywkowego „The Late Show”, którą Colbert prowadzi ze swojego domu. Materiał zaczyna się fragmentami telewizyjnych wiadomości, w których reporterzy mówią, że kościoły będą dalej odprawiać msze mimo ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa

msza święta
msza święta
Przeczytaj także W Wielkanoc nie będzie obowiązywać ograniczenie 5 osób na mszy

Następnie przechodzimy do właściwej części klipu, czyli rozmowy Mojżesza z Bogiem pod postacią Gorejącego Krzewu. Ujęcia te pochodzą z nagrodzonego Oscarem filmu „Dziesięcioro Przykazań” Cecile’a B. DeMille’a z 1956 roku, z Charltonem Hestonem w roli Mojżesza.

Specjalna wiadomość od Boga

Wideo wykorzystuje prawdziwe fragmenty filmu, skrócone i przemontowane dla humorystycznego efektu. Bóg otrzymuje zaś zupełnie nowe kwestie.

"

Wiem, że dałem Ci już Dziesięcioro Przykazań, ale jest jeszcze jedna rzecz. W przyszłości będzie miała miejsce globalna pandemia – rozpoczyna swoją przemowę Bóg. "

Następnie Gorejący Krzew przekazuje najważniejszą informację całego klipu, bezpośrednio odnoszącą się do faktu, że kościoły będą otwarte, mimo ryzyka zakażeń. 

"

„Proszę powiedz wiernym, żeby modlili się do mnie z domu”. "

Stephen Colbert prezentuje: rozmowa Mojżesza z Bogiem

Cały klip można zobaczyć poniżej.

Musimy doprowadzić do spłaszczenia krzywej zachorowań

Gdy Mojżesz dopytuje, jak ma przekonać do tego wiernych, Bóg odpowiada, że warto użyć sformułowań jak „spłaszczanie krzywej” (ang. „flatten the curve”), czy „nie bądź kretynem”.

Wreszcie pada pytanie o to, co robić podczas wydłużonej domowej kwarantanny.

"

Powiedz im, że dostaną specjalny odcinek serialu „Tiger King” – padnie w odpowiedzi. "

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Powstanie jeszcze jeden odcinek kontrowersyjnego "Króla tygrysów"? Na to wygląda!

Całość kończy się żartem, mówiącym, że Bóg ześle na Ziemię Wybawcę i będzie nim Jared Kushner. Kushner to starszy doradca prezydenta Trumpa, który przekazał mu informacje, że pierwszy raporty dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie są grubo przesadzone i że nie należy się niczym przejmować.

Czytaj także: Policja w Luizjanie przypadkiem użyła słynnego alarmu z "Nocy Oczyszczenia" [WIDEO].

Klip z programu "A Late Show"

Tagi: Newsy koronawirus