Moleskine kopiuje notatki do smartfona

Michał Tomaszkiewicz
09.04.2016 10:58
Moleskine kopiuje notatki do smartfona Fot. kadr z wideo

Moleskine zaprezentował Smart Writing Set – zestaw łączący użytkowanie tradycyjnych, papierowych notatników z wykonywaniem cyfrowych kopii notek i rysunków.

Mimo, że żyjemy w epoce cyfrowej i korzystamy z urządzeń sterowanych za pomocą dotyku, rysik/pióro to w dalszym ciągu jeden z najwygodniejszych sposobów zapisywania informacji. Zdali sobie z tego sprawę producenci sprzętu – co widać na przykładzie przetestowanego przez nas tabletu Microsoft Surface Pro 4 – jednak nic nie jest w stanie zastąpić możliwości korzystania z papieru.

O słabościach dotykowych ekranów, dających mniejsze poczucie kontroli nad procesem pisania czy rysowania, doskonale wiedzą producenci papierowych notatników. Moleskine, jedna z najbardziej szanowanych marek z tej branży, zaprezentowała właśnie rozwiązanie odwracające podejście do tematu - Smart Writing Set pozwala pisać i szkicować w tradycyjnym notatniku, przy okazji zapisując wyniki pracy w postaci cyfrowej.

Pomysł nie jest nowy – na rynku pojawiało się już wcześniej sporo „długopisów”, które potrafiły przenieść tworzony za ich pomocą tekst czy rysunek do postaci cyfrowej. Rozwiązanie Moleskine wydaje się być jednak bardziej dopracowane i wygodniejsze w użyciu.

Papierowy notatnik zgodnie z nadaną mu nazwą Paper Tablet przypomina kształtem właśnie to urządzenie, czego główną zasługą są zaokrąglone rogi. Kartki, które znajdują się w zestawie, różnią się od tradycyjnie stosowanych – są na nim nadrukowane ledwo dostrzegalne kropki, które umożliwiają digitalizację tworzonych notatek i rysunków, umożliwiając śledzenie toru poruszania się pisaka.

Moleskine Pen+, pióro odpowiedzialne za przesyłanie informacji o powstających notkach do smartfona, wyposażone jest w kamerę, która wykorzystuje wspomniane wyżej kropki do wyznaczenia swojej pozycji oraz odwzorowania wykonywanych przez piszącego lub rysującego ruchów. Dane przesyłane są bezprzewodowo do aplikacji, która przechowuje szkice i zapiski w postaci cyfrowej.

Oprogramowanie dostępne jest w wersji na iPhone'a – w tym przypadku jest to przygotowany przez Moleskine program Notes App. Jeśli zestaw ma być sparowany ze smartfonem działającym pod kontrolą Androida, należy użyć aplikacji Neo Notes (Neo jest producentem wykorzystywanego w zestawie pióra).

Moleskine Smart Writing Set wyceniono na 199 dolarów, dodatkowe papierowe notatniki można nabyć za 29,95 dolara każdy.

Przydałby się Wam taki zestaw?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.