Pogoda
18.02.2020 17:14

Mongolski zespół metalowy z oficjalnym teledyskiem od „Gwiezdnych wojen”. Jest Moc!

The HU to wywodząca się z Mongolii formacja grająca charakterystyczny folkmetal, którego najbardziej rozpoznawalnym elementem jest gardłowy śpiew chöömej. Utwór „Sugaan Essena” („Black Thunder”) został wykorzystany w grze Star Wars Jedi: Fallen Order i doczekał się oficjalnego gwiezdnowojennego teledysku.

The HU
foto: materiały prasowe EA Star Wars

Star Wars Jedi: Fallen Order okazał się być porządną grą, podobającą się nie tylko fanatykom „Gwiezdnych wojen”. Tytuł pozwala graczom wcielić się w padawana, który musi błyskawicznie stać się mężczyzną i chronić bezbronnych przed działaniami rosnącego w siłę Imperium.

Silną stroną gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon jest ścieżka dźwiękowa. Graczom szczególnie do gustu przypadła kompozycja The HU, która doskonale wpisywała się w stylistykę „Gwiezdnych wojen”, jednocześnie pozostając wyraźnie odmienną.

jedi the fallen order
jedi the fallen order
Przeczytaj także Trailer "Star Wars Jedi: Fallen Order" odkrywa przed nami tajemnice kampanii

18 lutego 2020 roku odbyła się premiera oficjalnego gwiezdnowojennego teledysku do „Sugaan Essena”. Zespół zdradził także Antyradio.pl kilka ciekawostek związanych z powstawaniem klipu.

The HU z ofocjalnym teledyskiem z „Gwiezdnych wojen”. Utwór mongolskiego zespołu wykorzystano w Star Wars Jedi: Fallen Order

Twórcy „Wiedźmina” nie byli przygotowani na sukces, jaki odniosła kompozycja „Grosza daj wiedźminowi”. Wpadający w ucho utwór został odsłuchany w sieci dziesiątki milionów razy, pojawiło się też mnóstwo aranżacji, przeróbek i coverów. Utwór doczekał się nawet wersji śpiewanej po śląsku.

Grosza daj Wiedźmonowi
Grosza daj Wiedźmonowi
Przeczytaj także „Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Rozdu*ili mie lutnię” [WIDEO]

„Black Thunder” wykonywany przez The HU ma szansę powtórzyć ten wyczyn, jako że stoi za nim siła marki „Gwiezdne wojny”. Mroczny utwór doczekał się odzwierciedlającego jego wydźwięk teledysku.

Grupa The HU opowiedziała kilka ciekawostek na temat powstawania wideoklipu oraz podjęcia współpracy z EA. Uwaga: mówią po mongolsku, co jest ciekawym przeżyciem!

Star Wars Jedi: Fallen Order miał premierę w listopadzie 2019 roku. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z grą, być może teledysk oraz poniższa prezentacja początku rozgrywki was do tego przekona.

Zobacz także: Star Wars Jedi: Fallen Order na zwiastunie i pokazie rozgrywki 

Którą stronę Mocy czujecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Newsy Star Wars