Monitor Apple Pro Display XDR kosztuje 5000 dolarów bez nóżki. Trzeba za nią zapłacić kolejne 1000 USD

Michał Tomaszkiewicz
05.06.2019 10:23
Monitor Apple Pro Display XDR kosztuje 5000 dolarów bez nóżki. Trzeba za nią zapłacić kolejne 1000 USD Fot. kadr z wideo

Apple znane jest ze śmiałych rozwiązań inżynieryjnych, których zadaniem jest wyciągnięcie z kieszeni użytkowników jak najwięcej pieniędzy. Najnowszego pomysł nawet najwięksi fani nie przyjęli jednak entuzjastycznie. Monitor Apple Pro Display XDR, wyceniony na 5000 dolarów, sprzedawany jest bez kosztującej 1000 USD podstawki.

Apple Pro Display XDR to monitor dla specjalistów. Został pokazany razem z nowym wcieleniem Maca Pro, komputera stacjonarnego wyglądającego jak tarka, którego ceny zaczynają się od 6000 dolarów, a za najbardziej rozbudowaną wersję, z 1,5 TB RAM, trzeba zapłacić około 50 000 USD.

Monitor obsługuje rozdzielczość 6K, znakomicie odwzorowuje kolory i ma szansę zainteresować niejednego profesjonalistę. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby współgrać wizualnie z Maciem Pro. Można to zobaczyć na oficjalnej prezentacji filmowej nowego sprzętu Apple.

Przeczytaj także

Dużo uwagi podczas prezentacji poświęcono nóżce Pro Stand, która ma oferować bardzo duże możliwości dostosowania pozycji wyświetlacza. Fani Apple byli zachwyceni, do czasu gdy korporacja oznajmiła, że integralna (jak się wydawało do tej pory) część monitora jest sprzedawana oddzielnie za jedyne 999 dolarów.

Apple Pro Display XDR za 5000 dolarów sprzedawane bez wycenionej na 1000 dolarów podstawki Pro Stand

Fani Apple nagradzają zazwyczaj wszystkie anonse producenta gromkimi brawami. Tak właśnie został przywitany nowy Mac Pro, identycznie było z monitorem Pro Display XDR. Gdy jednak pokazała się informacja o konieczności dokupienia osobno podstawki Pro Stand, na sali zapanowała niezręczna cisza.

apple_pro_stand_02 Fot. foto: kadr z wideo

Apple oznajmiło, że chętni na zakup monitora Pro Display XDR mają do wyboru dwie opcje, o ile nie chcą kłaść ekranu płasko na biurku lub opierać go o ścianę. Pierwsza z nich to zakup wycenionej na 999 dolarów podstawki. Drugi to nabycie adaptera VESA za 199 dolarów, umożliwiającego przymocowanie ekranu do już posiadanego stelaża.

Zobacz także: 13-latek zhakował Apple, bo myślał że dostanie za to pracę 

Dla profesjonalistów, którzy dysponują już sprzętem podobnej klasy, to może być dobra wiadomość. Kupując Apple Pro Display XDR mogą nawet zaoszczędzić, nie będąc zmuszonym do zakupu wycenionej na 999 dolarów podstawki, skoro posiadają już odpowiednie wyposażenie używane z poprzednim monitorem.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.