Morderstwo 13-latki z Bytomia. Do zbrodni przyznał się jej chłopak

Natalia Hluzow
14.01.2021 14:13
morderstwo 13-latki z Bytomia Fot. MARZENA BUGALA POLSKA PRESS/Polska Press/East News

15-latek przyznał się do zabójstwa swojej 2 lata młodszej dziewczyny, której zaginięcie zgłoszono wieczorem we wtorek 12 stycznia 2021. Ciało ukrył na odludziu pod kartonami. Powodem zbrodni miała być wiadomość o ciąży 13-letniej dziewczynki.

Policja z Piekar Śląskich w środę 13 stycznia 2021 poinformowała o odnalezieniu ciała 13-letniej Patrycji, poszukiwanej od wtorkowego wieczoru. Dziewczynki szukała cała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z policjantami współpracował m.in. jej 15-letni chłopak. Po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia, przyznał się, że zabił 13-latkę, bo była w ciąży, a jej ciało porzucił na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Policja zabezpiecza dowody w sprawie, ustala świadków i okoliczności tragedii.

Polecamy

13-letnia Patrycja z Bytomia zaginęła. Szukało jej kilkadziesiąt osób

W okolicach godziny 23:00 we wtorek 12 stycznia 2021 rodzice 13-latki z Bytomia zawiadomili policję, że dziewczynka nie wróciła do domu. Nie odbierała też telefonu, co wzbudziło podejrzenia rodziny, z którą - jak twierdzą znajomi - była bardzo zżyta. Jak przekazała Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji, już na samym początku ustalono, że dziewczynka pokłóciła się ze swoim 15-letnim chłopakiem podczas spotkania w Piekarach Śląskich. Nastolatek potwierdził tę wersję wydarzeń. Początkowo powiedział jednak śledczym, że sprzeczka odbyła się popołudniu, a zaraz po niej ok. godziny 18:00 Patrycja pobiegła w stronę przystanku. Jak twierdził, wsiadła do autobusu w stronę Bytomia, ale nie widział jego numeru. 

Zobacz także

Chłopak współpracował ze śledczymi. Podawał adresy znajomych Patrycji, u których mogłaby się schronić, gdyby uciekła z domu. Rodzinie i jej przyjaciołom nie wydawało się jednak prawdopodobne, by 13-latka miała zniknąć z własnej woli. Była zbyt związana z rodzicami. Przełom w sprawie nastąpił, gdy jeden ze świadków poinformował policję, że widział 13-latkę w autobusie. I że była w nim ze swoim chłopakiem. To diametralnie zmieniło sytuację i podważyło wiarygodność słów 15-latka. Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej policji:

Niejednokrotnie zmieniał potem wersję. Mówił, że rzeczywiście pojechał z nią tym autobusem, że wyszli na nieużytki na spacer, tam rozmawiali. Ale napadła ich jakaś obca osoba. On uciekł, zostawił tam dziewczynę, mnóstwo tych wersji wchodziło w grę. Aż w końcu około 15 rozmowy z policjantami doprowadziły do tego, że wskazał, gdzie ukrył ciało.

Aleksandra Nowara
Polecamy

Ciało 13-latki znalezione pod kartonami w Piekarach Śląskich

Chłopak przyznał się do zbrodni w dzień swoich piętnastych urodzin. W chwili jej popełnienia miał jeszcze 14 lat. Wskazał policjantom, gdzie znajduje się ciało. Leżało przykryte kartonami na nieużytkach w Piekarach Śląskich. Na ciele były liczne rany kłute w okolicach szyi i klatki piersiowej. Narzędzie zbrodni nie zostało na razie odnalezione. 

Jak wynika z relacji nastoletniego zabójcy, 13-latka miała być w ciąży. Prawdopodobnie właśnie tego dotyczyła kłótnia z dziewczyną i to stało się przyczyną okrutnej zbrodni. Przypuszczenia te mają jednak dopiero zostać potwierdzone w trakcie sekcji zwłok. Wtedy też ustalona zostanie bezpośrednia przyczyna śmierci 13-letniej Patrycji.

Polecamy

Co grozi 15-letniemu sprawcy zabójstwa?

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 13-letniej Patrycji. Zgodnie z zasadami Kodeksu karnego, w związku z tym, że chłopak zabił ją w przededniu swoich 15. urodzin, nie zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności karnej. W przypadku osób nieletnich sąd może orzec środki wychowawcze, takie jak umieszczenie sprawcy w zakładzie poprawczym, z którego wyjdzie ukończywszy 21 lat. 

Polecamy
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.