Motocykle najbardziej beztresowym środkiem transportu

06.04.2017 10:21
Motocykle najbardziej beztresowym środkiem transportu Fot. materiały prasowe

Z najnowszych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że najmniej zestresowane są osoby przemieszczają się na motocyklach.

To wnioski specjalistów z Lexham, zajmujących się ubezpieczeniami. Osoby dojeżdżające do pracy motocyklami są mniej zestresowane od innych. Badania przeprowadzono na grupie 2000 dorosłych. Wszystkim zadano pytanie o to, jaki środek transportu uważają za najbardziej stresogenny. Aż 41% respondentów odpowiedziało, że samochody są najgorsze pod tym względem, przez zatory. Z kolei 37% wskazało na autobusy dlatego, że podróżując nimi stoją w korkach, a w dodatku są narażeni na kontakt z najróżniejszymi typami ludzi.

O dziwo osoby „hejtujące” metro stanowiły 26% ogółu. W tym przypadku za najbardziej irytujące uznano spóźnienia oraz tłok. Rowery znalazły się tuż za podium z wynikiem 8%. Jeśli już ktoś narzekał na „dwa kółka napędzane siłą własnych mięśni”, to ze względu na zaspanych kierowców samochodów, z którymi łatwo wdać się w sprzeczkę w momencie, gdy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie. Zwolennicy chwalili rowery za możliwość poruszania się nimi w korkach, możliwość korzystania ze skrótów oraz niskie koszty eksploatacji.

I na zaszczytnym ostatnim miejscu tego zestawienia znalazły się motocykle, uznawane za najmniej stresujący środek transportu. Jedynie 6% osób wskazało właśnie podróż tymi jednośladami za najbardziej stresującą. Eksperci uważają, że atutami tego środka transportu są możliwość poruszania się w korkach, poczucie wolności i świetny dźwięk silnika. W dodatku nie trzeba siedzieć w „metalowej puszce” z innymi pasażerami.

Tutaj chodzi o bardziej osobiste doświadczenie – nawet jeśli jakiś nieostrożny kierowca wkurzy podróżującego na motocyklu, ten ostatni szybko będzie mógł odzyskać dobry humor, chociażby mając na uwadze to, że wszyscy dookoła muszą stać w korkach.

 

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.