Motocyklista pouczał szeryfów blokujących lewy pas ruchu
30.06.2016 13:10
Motocyklista pouczał szeryfów blokujących lewy pas ruchu Fot. kadr z wideo

Wielu kierowców nie jest zadowolonych z działań policji. Niektórzy z nich starają się brać sprawy w swoje ręce i nauczać innych uczestników ruchu drogowego.

Zazwyczaj takie postępowanie niesie ze sobą raczej niekorzystne dla wszystkich konsekwencje. Spowodowane jest to tym, że najzwyczajniej w świecie większość osób niestety broni zasad, które niekoniecznie są zgodne z przepisami kodeksu ruchu drogowego. I tak oto zdarzają się tacy, którzy po prostu blokują pasy ruchu, hamują przed innymi kierowcami, wszystko w imię egzekwowania ich własnych „widzimisię”.

Ci pierwsi nie zgadzają się z tym, że są wyprzedzani przez „cwaniaków” ośmielających się korzystać z całej długości kończącego się wkrótce pasa ruchu. Dlatego tak ochoczo dbają o to, by pokrzyżować im plany, blokując ich. To jedna z polskich przypadłości.

Działanie w myśl zasady, że każdy powinien czekać grzecznie w kolejce, a nie wpychać się „na chama” przed innych. Wszystko oczywiście wbrew sugerowanej zasadzie jazdy na suwak. Niestety, najczęściej takie poczynania niosą skutek odwrotny od pożądanego, powodując jeszcze większe zatory, szczególnie na skrzyżowaniach.

Jednak w dzisiejszych czasach nie jest tak ciężko walczyć z takimi delikwentami. Wystarczy wyciągnąć telefon i stojąc za jednym z nich, nagrywać jego poczynania. Następnie wysłać nagranie na policję w oczekiwaniu na wyciągnięcie pożądanych konsekwencji. Mowa o potencjalnym mandacie w wysokości od 50 do 500 złotych i 2 punktach karnych.

Nieco bardziej altruistycznym podejściem wykazała się pewna osoba jadąca motocyklem. Postanowiła walczyć z takimi delikwentami dobrym słowem – tak przynajmniej można przypuszczać. W końcu żaden z nich nie wyszedł z pięściami do „uzbrojonego” w motocyklowy osprzęt kierowcy:

Szczytna inicjatywa okazała się być wysoce skuteczna. Ludzie raczej stosowali się do sugestii motocyklisty.

Jak Wam się podoba taki sposób na upłynnianie ruchu?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.