Warszawa: Motornicza została pobita, bo zwróciła uwagę pasażerom, że nie mają masek. Kobieta trafiła do szpitala

18.10.2020 10:44
Warszawa: Motornicza została pobita, bo zwróciła uwagę pasażerom, że nie mają masek. Kobieta trafiła do szpitala Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Warszawska policja zatrzymała sprawcę pobicia motorniczej, która zwróciła uwagę na brak maseczki

Jak podaje PAP, w sobotę rano doszło do pobicia motorniczej tramwaju w Warszawie. Zwróciła ona uwagę pasażerom, aby założyli maski. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ją pobił.

Warszawa: Motornicza została pobita, bo zwróciła uwagę pasażerom, że nie mają masek. Kobieta trafiła do szpitala

St. sierż. Gabriela Putyra z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji przekazała następujące informacje na temat zajścia:

Policjanci otrzymali zgłoszenie przed godz. 7.00. Motornicza linii 25 (kier. Ochota) zatrzymała tramwaj na wysokości dworca centralnego i zwróciła trzem osobom, które nim podróżowały uwagę, że nie mają zasłoniętych ust oraz nosa, a jest to ich obowiązek. W tym momencie kobieta została zaatakowana i pobita przez jednego z mężczyzn.

Przeczytaj także

Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał kobietę z urazem kolana na dalsze badania do szpitala.

Motornicza była przytomna, a jej stan nie zagrażał zdrowiu i życiu. Policjanci na miejscu zatrzymali napastnika, który był wskazany przez motorniczą jako osoba, która ją pobiła. Ustalili także świadka zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w jego organiźmie. Ustalamy okoliczności zdarzenia, monitoring oraz tożsamość pozostałych 2 osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem.

O sprawie pobicia motorniczej napisała także rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. 

Przeczytaj także

Jak przypomina PAP, w Warszawie od soboty w związku z epidemią koronawirusa obowiązuje tzw. czerwona strefa. W przypadku transportu publicznego, poza wcześniejszym obowiązkiem zasłaniania ust i nosa, ograniczono także liczbę podróżujących - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 procent liczby wszystkich miejsc. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.