Pogoda
10.11.2016 13:51

Mroczny spisek w krwawym zwiastunie Dishonored 2

Dishonored 2 pojawi się już wkrótce na półkach sklepowych. Datę premiery sequela znakomicie przyjętej skradanki akcji z 2012 roku ustalono na 11 listopada 2016 roku.

Mroczny spisek w krwawym zwiastunie Dishonored 2
foto: dishonored.bethesda.net

Termin wydania gry dla polskich graczy jest niezmiernie wygodny ze względu na długi weekend. Dzięki temu będą mieli sporo wolnego czasu, który można poświęcić na ujawnianie prawdy o spisku, którego ofiarą zapewne padnie główny bohater, Corvo oraz prawowita młoda cesarzowa, Emily. Gra będzie dostępna na PlayStation 4, Xboxie One oraz PC.

W związku ze zbliżającym się wydaniem nowej części serii, stworzonej przez Arkane Studios przy współpracy z Bethesda Softworks, opublikowano tzw. launch trailer. Arkane Studios oprócz wcześniejszej części Dishonored brało również udział w designie Bioshocka 2 - dostarczyło projekty animacji oraz lokacji, które zobaczyliśmy w tamtym tytule.

Zwiastun wprowadza w historię opowiadaną w grze, pokazuje miasto Karnaca, a także przedstawia bohaterów. Oczywiście nie zapomniano o kilku brutalnych i krwawych scenach - w końcu to historia elitarnego skrytobójcy. Pokazano też kilka nowych umiejętności najważniejszej postaci pierwszej odsłony serii - Corvo Attano i cesarzowej Emily, jego protegowanej, która od wydarzeń z Dishonored zdążyła nieco dorosnąć i nauczyć się wielu śmiercionośnych technik asasynów.

Oto najświeższy trailer Dishonored 2:

Choć oficjalna premiera nastąpi 11 listopada 2016 roku, gracze, którzy zakupili produkt w przedsprzedaży mogą grać już od 10 listopada. Te osoby w ramach zestawu otrzymają dodatkowo cyfrową kopię Dishonored: Definitive Edition, która zawiera pierwszą część gry oraz wszystkie wydane do niej DLC.

Wcześniejszy zwiastun pokazujący gameplay najnowszego tytułu Bethesdy:

Warto też wspomnieć o nieco kuriozalnej sytuacji, do której doszło w związku z premierą gry. Otóż gracze posiadający wydanie na PlayStation 4 oraz Xboxa One już w dniu wydania gry będą mogli ściągnąć aż 9 GB patcha do gry.

Jakie elementy gry poprawia łatka?

  • czasy ładowania
  • przetwarzanie tekstur
  • miksowanie audio
  • frame rate
  • jakość cieni
  • poprawa licznych bugów

Planujecie uratować prawowitą cesarzową Emily przed mrocznym spiskiem mającym na celu odsunięcie jej od tronu?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry