Msze święte dla singli. Nowa moda na szukanie miłości

18.11.2019 12:58
Msze święte dla singli. Nowa moda na szukanie miłości Fot. materiały prasowe Pixabay

Na wojnie i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone. W Polsce coraz popularniejsze stają się specjalne msze święte dla singli, podczas których wierni modlą się o zesłanie im idealnego partnera, a po uroczystości gromadzą się w parafialnej kawiarence, żeby sprawdzić czy zostali wysłuchani.

Nie ma w życiu niż ważniejszego i bardziej wartościowego niż miłość. Widać to po wynikach finansowych Tindera, który na umożliwianiu poznawania nowych, interesujących ludzi zarabia grube miliardy.

Chwytów na odnalezienie bratniej duszy jest wiele. Dzięki internetowi i smartfonom można poszukiwać osób o takich samych zainteresowaniach w serwisach otwartych dla wszystkich lub koncentrujących się na zamkniętych grupach. Jedną z najciekawszych propozycji jest aplikacja Hater, pozwalająca poznać osoby, które nienawidzą tego samego, co my.

Przeczytaj także

Poza internetem także można spotkać się z ciekawymi akcjami dla osób samotnych. Osoby wierzące, poszukujące partnerów wyznających te same wartości, mogą udać się na mszę świętą dla singli.

Msze święte dla singli. Szukanie miłości wśród wierzących

Liturgie koncentrujące się na wspieraniu osób samotnych pojawiają się w całej Polsce. Na mszę świętą dla singli można trafić zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

Przebieg nabożeństwa nie różni się od tradycyjnego; uczestnicy mszy powinni koncentrować się na modlitwie, a nie na osobach w swoim pobliżu. Czas na poznawanie innych singli przewidziany jest po liturgii – wierni mogą spotkać się i porozmawiać w użyczanych salkach konferencyjnych lub działających przy parafii kawiarniach.

Single uczestniczący w nabożeństwie modlą się o znalezienie dobrej żony i dobrego męża, a ksiądz wygłasza tematyczne kazanie. Dla wielu wierzących ta metoda szukania miłości się sprawdziła, prowadząc do ślubów i szczęśliwych małżeństw.

Zobacz także: Polska aplikacja pozwala łapać randki jak pokemony

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.