Pogoda
04.03.2016 10:18

Projektor multimediany Philips Screeneo

Philips Screeneo to projektor multimedialny, który potrafi rzuca obraz o przekątnej 100 cali z odległości zaledwie 44 centymetrów. Producent zaprezentował w Polsce nową wersję urządzenia.

Projektor multimediany Philips Screeneo
foto: materiały prasowe

Główną nowością jest uzyskanie wyższej jasności - obecnie jest to 1200 Lumenów. W porównaniu do poprzedników nie zmieniła się rozdzielczość wyświetlanego obrazu, wynosząca 1280 x 800 punktów. Kontrast dynamiczny to 100 000:1.

Projektor multimedialny Philips Screeneo HDP 1690TV

Philips Screeneo HDP 1690TV jest przedstawicielem projektorów ultrakrótkiego rzutu. Ustawiony 10 cm od ściany jest w stanie wyświetlić na niej obraz o przekątnej 50 cali; oddalony o 44 cm zwiększa rozmiar przekątnej dwukrotnie. Lampa LED ma żywotność 30 000 godzin.

Screeneo to nie tylko projektor, ale także multimedialny kombajn pracujący pod kontrolą Androida z opracowaną przez Philipsa specjalną nakładką. Filmy, pliki audio oraz zdjęcia mogą być odtwarzane bezpośrednio przez urządzenie dysponujące 4 GB wbudowanej pamięci. Możliwe jest także odgrywanie plików z karty SD oraz pamięci przenośnych podłączanych do portu USB.

Zewnętrzne urządzenia można podłączyć przewodowo poprzez HDMI lub VGA oraz bez korzystania z kabli – użytkownik ma do wyboru przesyłanie danych przez Bluetooth 4.0, WiFi z obsługą Miracast i DLNA.

Philips Screeneo wyposażony jest w zestaw głośników 2.1 o mocy 26 W. Urządzenie może odbierać sygnał cyfrowej telewizji naziemnej dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T. Jakby tego było mało, projektor potrafi wyświetlać obraz 3D – niezbędne do jego wyświetlania okulary znajdują się w zestawie.

Philips wprowadził także nowy pilot zdalnego sterowania. AirMouse ma wbudowane czujniki żyroskopowe i dysponuje pełnowymiarową klawiaturą, co ułatwia obsługę projektora.

Ciekawi jesteście jaka jest jego cena? Philips Screeneo HDP 1690TV został wyceniony na 4499 złotych i jest objęty dwuletnią gwarancją producenta.

Jaką funkcję dodalibyście do Screeneo? ;)

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TV Technologia