Adam Nawałka odchodzi z reprezentacji Polski po nieudanym mundialu

Maciej Koprowicz
03.07.2018 12:02
Adam Nawałka odchodzi z reprezentacji Polski po nieudanym mundialu Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Selekcjoner biało-czerwonych zrezygnował z pracy z reprezentacją. Swoją decyzję ogłosił na konferencji prasowej 3 lipca 2018.

Adam Nawałka zakończył pracę w charakterze selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Polski Związek Piłki Nożnej nie przedłuży z trenerem kontraktu, który obowiązywał do czasu zakończenia piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

O tym, że Nawałka nie będzie już trenował biało-czerwonych poinformowano na konferencji prasowej, na której obok selekcjonera pojawił się prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Nawałka będzie trenował Polaków do 30 lipca 2018. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi 61-letniego szkoleniowca na stanowisku opiekuna reprezentacji Polski.

Zapis konferencji można obejrzeć na kanale Łączy Nas Piłka na YouTube:

Adam Nawałka nie jest już trenerem reprezentacji

Nawałka rozpoczął pracę z drużyną narodową Polski w 2013 roku. Wywalczył z nią awans na mistrzostwa Europy we Francji w 2016 i mistrzostwa świata w Rosji w 2018. Na Euro Polacy byli rewelacją turnieju, docierając do ćwierćfinału, w którym po rzutach karnych ulegli późniejszym triumfatorom, Portugalczykom.

Polska na MŚ 2018

Rosyjski mundial wypadł jednak fatalnie w wykonaniu biało-czerwonych. Po dwóch przegranych meczach grupowych, z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) stracili szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatnim meczu wygrali z Japonią 1:0, ale zdaniem wielu obserwatorów wykazali brak zaangażowania i sportowej postawy, pozwalając Japończykom grać na czas przy korzystnym wyniku.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.