Pogoda
04.06.2018 15:54

Borussia Dortmund zerwała współpracę z Konami przy „PES 2019”

Twórcy nadchodzącego „Pro Evo” poinformowali o tym, że BVB zakończyło z nimi współpracę. Miejsce byłego klubu Roberta Lewandowskiego zajmie inna niemiecka potęga, Schalke 04.

Pro Evo Soccer
foto: materiały prasowe

Konami praktycznie od początku istnienia „Pro Evolution Soccer” miało problem z licencjami na przedstawianie lig piłkarskich, a także samych klubów. Po niedawnej utracie praw do używania Ligi Mistrzów i Ligi Europy, tym razem twórcy musieli się pożegnać z jednym z największych niemieckich klubów piłkarskich, Borussią Dortmund.

Twórcy poinformowali o tej decyzji na łamach swojej oficjalnej strony internetowej. Według ich oświadczenia, to klub postanowił zakończyć współpracę i zaznaczył, że w grze nie pojawią się logotypy klubu, jego zawodnicy, a także stadion Signal Iduna Park, na którym swoje domowe mecze rozgrywają piłkarze Borussii Dortmund. W związku z tym, Konami jest również zmuszone do usunięcia niektórych materiałów promocyjnych, na których można było zobaczyć wspomniane elementy objęte licencją BVB.

Borussia nie pojawi się w PES 2019

Na pocieszenie można jednak dodać, że drugi najlepszy niemiecki zespół w sezonie 2017/2018, czyli Schalke 04, podjął współpracę z Konami i dzięki czemu pojawi się w „Pro Evolution Soccer 2019”. Twórcy pochwalili się nawet oficjalnymi zdjęciami wirtualnej wersji stadionu klubu z Gelsenkirchen, który prezentuje się naprawdę okazale. Oto Veltins-Arena w wersji „PES 2019”:

foto: materiały prasowe

PES wciąż będzie współpracował z takimi klubami jak FC Barcelona, Liverpool, czy AC Milan, a wśród legend obecnych w specjalnej edycji gry znajdą się tacy zawodnicy jak Johan Cruyff, Paulo Maldini, Patrick Viera, Pavel Nedved, Diego Maradona, Roberto Carlos, czy Oliver Kahn. Premiera „Pro Evolution Soccer 2019” odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku. Gra pojawi się na konsolach Playstation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

Którym klubem wolelibyście zagrać w nowym Pro Evo?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry