Czy Dariusz Szpakowski sprzyjał Rosji, komentując mecz mundialu? Tak twierdzą prawicowi dziennikarze

Maciej Koprowicz
09.07.2018 11:54
Czy Dariusz Szpakowski sprzyjał Rosji, komentując mecz mundialu? Tak twierdzą prawicowi dziennikarze Fot. Bartosz KRUPA/EAST NEWS, AP/EAST NEWS

Słynny komentator został skrytykowany za rzekome faworyzowanie rosyjskich piłkarzy w trakcie komentowania meczu ćwierćfinału mistrzostw świata.

Rozegrany w sobotę, 7 lipca 2018 w Soczi mecz Rosja-Chorwacja wzbudził duże emocje w polskiej części internetu. I to wcale nie z powodu poczynań piłkarzy, a… komentarza transmisji Telewizji Polskiej. Spotkanie relacjonował Dariusz Szpakowski, a wielu obserwatorów uznało, że weteran mikrofonu wykazał się wyjątkową stronniczością na korzyść gospodarzy turnieju, czyli Rosjan.

Szpakowski rzekomo bardziej emocjonował się bramkami i udanymi akcjami „Sbornej”, niż reprezentacji Chorwacji. Dowodem na sprzyjanie Rosjanom miało być również zacytowanie przez komentatora słów hymnu Rosji.

Komentarz Szpakowskiego oburzył dziennikarzy związanych z prawicą, którzy w trakcie trwania meczu pisali krytyczne opinie na jego temat na swoich profilach na Twitterze . Publicysta „W Sieci”, Stanisław Janecki napisał:

Były pracownik TVP Info, Ziemowit Kossakowski porównał komentatora do komunistycznych propagandzistów.

Prowadzący „Minęła 8” w TVP Info, Krzysztof Świątek jeszcze ostrzej ocenił Szpakowskiego.

Świątek zasugerował również, że 67-letni komentator powinien udać się na emeryturę. Porównał go do „przeniesionej w stan spoczynku” w myśl nowej ustawy o Sądzie Najwyższym prezes SN, Małgorzaty Gersdorf:

Do sprawy nie odnieśli się jeszcze ani Dariusz Szpakowski, ani prezes TVP, Jacek Kurski.

 

Rosja-Chorwacja na mundialu

Mecz Rosjan z Chorwatami w ćwierćfinale MŚ 2018 należał do najbardziej emocjonujących spotkań turnieju. Był to jedyny jak dotąd mecz tegorocznego mundialu, w którym bramki padły w dogrywce. Po 120 minutach gry, które zakończyły się wynikiem 2:2, Chorwaci zwyciężyli w konkursie rzutów karnych 4:3.

Półfinał MŚ: Chorwacja-Anglia

Drużyna z Bałkanów awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Anglią. Mecz odbędzie się 11 lipca 2018 o 20:00 w Moskwie.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.