Pogoda
18.06.2018 14:39

Fortnite wprowadza Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do gry

Dzięki Fortnite można okazać swoją miłość do futbolu nie przerywając radosnego mordowania przeciwników – w grze battle royale pojawiły się akcenty przygotowane z okazji mundialu – stroje, cele, emoty oraz śmiercionośna wuwuzela.

Fortnite Mistrzostwa Świata
foto: materiały prasowe

Instrument muzyczny pojawił się w 2010 roku, podczas finałów Mistrzostw Świata rozgrywanych w RPA – lokalny akcent szybko stał się bronią miejscowych kibiców, którzy wykorzystywali charakterystyczne trąbki do siania zniszczenia w umysłach wystawionych na dźwięki piłkarzy.

Fortnite szykuje się do przeprowadzenia własnych Mistrzostw Świata – jak poinformowano, pula nagród w serii turniejów ma wynosić łącznie 100 mln dolarów. Ta ogromna kwota dla studia może nie być aż tak szokująca – według nieoficjalnych informacji, sprzedaż skórek, emot i innych dóbr w grze ma przynosić okrągłą sumkę 300 mln dolarów miesięcznie.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Fortnite

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozgrywane w 2018 roku w Rosji są okazją do zaoferowania kolejnego zestawu skórek – tym razem jest to sześć kompletów strojów, które można pokolorować na dowolnie wybrane barwy reprezentacji, a także wybrać widniejący na plecach numer.

Do gry można teraz wchodzić stylowo korzystając z szybowca stylizowanego na piłkę do gry, a o swojej wyższości można przekonywać innych graczy używając broni w kształcie wuwuzeli lub złotego buta.

Pojawiła się także nowa emotka, dzięki której wyraża się głęboką dezaprobatę dla czyichś działań pokazując czerwoną kartkę. Jak widać wyżej, w Fortnite można także stać się wirtuozem żonglerki.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej można w Fortnite uczcić nie tylko wybierając się na zakupy – na mapie pojawił się ogromny stadion do gry, a wśród tygodniowych celów pojawiły się zadania strzelanie bramek.

Skusicie się?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry