Pogoda
04.06.2018 11:42

Gwiazda reprezentacji Kolumbii, James Rodriguez ma swoją własną kryptowalutę

Słynny piłkarz, który będzie rywalizował z biało-czerwonymi na tegorocznym mundialu w niekonwencjonalny sposób chce poprawić swoją wartość i być bliżej swoich kibiców.

Gwiazda reprezentacji Kolumbii, James Rodriguez ma swoją własną kryptowalutę
foto: AFLO/EAST NEWS

Kryptowaluty, czyli wirtualne umowne jednostki, które przechowują informacje o stanie posiadaniam mogą w ciągu najbliższych lat zrewolucjonizować światową ekonomię. Wirtualna waluta to już w tej chwili ogromny biznes. „Kopiące” ją komputery zużywają więcej prądu, niż państwa, a w „kopanie” zaangażowane są maszyny o ogromnej mocy obliczeniowej – na przykład komputery ośrodków nuklearnych.

Nie ma jednej kryptowaluty – w internecie krążą tysiące ich rodzajów. Właściwie każdy, kto ma do tego środki i możliwości, może stworzyć swoją własną.

Swoją kryptowalutę stworzył ostatnio słynny kolumbijski piłkarz, James Rodriguez. Zawodnik Bayernu Monachium w porozumieniu z platformą blockchainową SelfSell wypuścił sygnowaną przez siebie walutę o nazwie JR10 Token (10 to boiskowy numer Jamesa). Można ją nabywać poprzez aplikację SelfSell App.

James Rodriguez - kryptowaluta JR10 Token

Wprowadzenie na rynek kryptowaluty ma, według piłkarza, zbliżyć go do swoich kibiców. Zgodnie z zapowiedziami SelfSell, posiadacze JR10 Token mają mieć dostęp do ekskluzywnych produktów sygnowanych przez Rodrigueza oraz zyskać możliwość uczestniczenia w spotkaniach fanklubu zawodnika.

Oficjalna premiera kryptowaluty Jamesa przewidziana jest na 12 czerwca 2018. Przedsprzedaż ruszyła jednak już 27 maja – podobno w kilkanaście sekund sprzedano aż 50 milionów sztuk JR10 Tokena.

Kolumbia na MŚ 2018

Reprezentacja Kolumbii wystąpi na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji w grupie H. Będzie grupowym przeciwnikiem Polski – mecz z biało-czerwonymi rozegra 24 czerwca 2018 o godzinie 20:00 w Kazaniu.

James Rodriguez – rewelacja mundialu 2014

 27-letni James Rodriguez jest w szerokim, 35-osobowym składzie Kolumbii na turniej. Ostateczną, 23-osobową ekipę na finały trener Jose Pekerman prawdopodobnie ogłosi 4 czerwca 2018. Z dużym prawdopodobieństwem znajdzie się w niej James – piłkarz Bayernu to jeden z liderów zespołu „Los Cafeteros”.

Reprezentacja Kolumbii była jedną z rewelacji poprzednich mistrzostw świata  w 2014 w Brazylii – dotarła do ćwierćfinału, gdzie odpadła z gospodarzami, a sam James z 6 golami był królem strzelców turnieju.

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska. Wielki finał odbędzie się 15 lipca 2018. Polska zagra w fazie grupowej, oprócz Kolumbii, z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). 

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Internet Mundial Poza Boiskiem Kryptowaluty