Pogoda
13.06.2018 14:51

Ksiądz ze Śląska dopasowuje godziny mszy do meczów mundialu. Stworzy parafialną strefę kibica

Jak widać, nie tylko w Brazylii i Argentynie futbol jest jak religia. W czasie mundialu terminy nabożeństw muszą być podporządkowane rozkładowi meczów turnieju.

Ksiądz ze Śląska dopasowuje godziny mszy do meczów mundialu. Stworzy parafialną strefę kibica
foto: Wikimedia Commons, LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Mundialowe szaleństwo w pełni. Nic dziwnego - reprezentacja Polski po raz pierwszy od 12 lat jedzie na piłkarskie mistrzostwa świata. Każdy chce zobaczyć, jak na wielkim turnieju zaprezentują się Robert Lewandowski i spółka, ale też podziwiać poczynania gwiazd futbolu z innych reprezentacji.

Kibiców znajdziemy także wśród duchownych. Rozumieją oni doskonale rozterki wierzących fanów sportu, którzy czasem muszą wybierać między meczem a mszą świętą. Proboszcz z Modzurowa w powiecie raciborskim na Śląsku postanowił uwolnić ich od takich rozterek i zaplanował codzienne nabożeństwa tak, by w jak najmniejszym stopniu kolidowały z meczami mistrzostw w Rosji. Szczerze przyznał, że jemu samemu także zależy na oglądaniu piłkarskich zmagań.

Informacja z ogłoszeń parafialnych w rzymskokatolickiej parafii pw. Św. Trójcy w Modzurowie obiegła media społecznościowe. Proboszcz napisał:

"

Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00. "

Co więcej, duchowny planuje również zorganizowanie parafialnej strefy kibica.

"

Przygotujemy salę młodzieżową na „Strefę kibica”. Umieścimy na ścianie 42 calowy telewizor, postawimy ławki i krzesła, przygotujmy w kąciku napoje… Byłoby pięknie, gdybyśmy w większej grupie pokibicowali. Salę do czwartku przygotujemy. Ponieważ mistrzostwa trwać będą przez miesiąc, wyznaczymy listę meczy na które zapraszamy do wspólnego kibicowania. Na pewno wszystkie mecze z udziałem polskiej drużyny. "

Dobry duszpasterz najwyraźniej wie, że nic tak nie integruje lokalnej społeczności jak mecze piłkarskie. Modzurowianom zazdrościmy proboszcza-kibica!

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska. Wielki finał odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Maciej Koprowicz
Tagi: adrenalina Mundial Poza Boiskiem