Mario Mandżukić postawił swoim ziomkom w Chorwacji piwo za ponad 3 tysiące euro

Maciej Koprowicz
09.07.2018 12:57
Mario Mandżukić postawił swoim ziomkom w Chorwacji piwo za ponad 3 tysiące euro Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Słynny chorwacki piłkarz pamięta o swoich krajanach. W podziękowaniu za trzymanie kciuków w trakcie meczu z Rosją stawiał piwo całemu swojemu miastu.

Miasto Slavonski Brod w Chorwacji, położone tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną, zamieszkuje 52 tysięcy mieszkańców. Zdecydowanie najsłynniejszą osobą pochodzącą z tego miasta jest Mario Mandżukić, napastnik Juventus FC i reprezentacji Chorwacji.

Oczywiście cały Slavonski Brod kibicuje słynnemu krajanowi podczas meczów. Szczególnie podczas tak ważnych meczów, jak te na piłkarskich mistrzostwach świata. Reprezentacja Chorwacji spisuje się na tegorocznym mundialu rewelacyjnie, a Mandżukić należy do jej filarów.

Napastnik „Ognistych”, jak nazywa się chorwacką reprezentację, postanowił podziękować swoim ziomkom za doping w nietypowy sposób. Przed meczem ćwierćfinałowym z Rosją 7 lipca 2018 zaoferował, że zapłaci za całe piwo sprzedawane podczas spotkania w „strefie kibica” na rynku.

Obywatele Slavonskiego Brodu wypili podczas meczu piwa wartego 25 tysięcy kun chorwackich, czyli około 3,4 tysiąca euro. Z pewnością mieli dobry powód do wznoszenia toastów za Mario – jego drużyna wywalczyła bowiem w sobotę awans do półfinału mistrzostw świata. Reprezentacji Chorwacji udało się to po raz drugi w historii – w 1998 roku zajęła ostatecznie 3. miejsce.

Rosja-Chorwacja na mundialu

Mecz Rosja-Chorwacja w ćwierćfinale MŚ 2018 był jedynym jak dotąd meczem tegorocznego mundialu, w którym bramki padły w dogrywce. Po 120 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 2:2, a Mandżukić rozegrał całe spotkanie. Chorwaci zwyciężyli w konkursie rzutów karnych 4:3.

Półfinał MŚ: Chorwacja-Anglia

Drużyna „Vatreni” awansowała zatem do półfinału, w którym zmierzy się z Anglią. Mecz, który wyłoni finalistę mundialu odbędzie się 11 lipca 2018 o 20:00 w Moskwie.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał odbędzie się 15 lipca 2018 w Moskwie. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.