Mistrzostwa Świata 2018: Znamy wynik meczu Polska - Senegal. Było bardzo źle

Justyna Kierzkowska
19.06.2018 18:55
Mistrzostwa Świata w Rosji 2018 - mecz Polska - Senegal|undefined Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER / East News

Nasza drużyna narodowa przegrała podczas swojego pierwszego meczu na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji z Senegalem 1:2. Na stadionie w Moskwie nie pomogło wsparcie polskich kibiców.

Biało-czerwoni od początku nie mieli dobrego rytmu gry, trudno było im stworzyć na boisku odpowiednią sytuację, która mogłaby zostać wykorzystana chociażby do próby strzału. Z kolei w 12. minucie meczu Grzegorz Krychowiak za przytrzymywanie zawodnika z Senegalu zarobił od sędziego żółtą kartkę.

MŚ 2018: Polska - Senegal - [WYNIKI MECZU]

W 37. minucie wszyscy polscy kibice zamarli, kiedy samobójczą bramkę wkopał zawodnik Biało-czerwonych, Thiago Cionek. Piłkarz, chcąc wybić piłkę nad bramkę, pokierował ją niestety prosto do środka, tym samym dając Senegalowi prowadzenie 0:1.

W 60. minucie M'Baye Niang z Senegalu przechwycił piłkę po ogromnym błędzie Wojciecha Szczęsny i strzelił bramkę ze środka pola karnego, podwyższając tym samym wynik na 0:2.

Honor Polaków uratował w 86. minucie Grzegorz Krychowiak, który dzięki dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu wolnego oddał celny strzał!

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Senegalu.

MŚ 2018: Kiedy mecz Polska - Kolumbia?

Spotkanie Polski z Kolumbią na mundialu w Rosji odbędzie się 24.06.2018 o godzinie 20:00. Transmisje z meczu Polski na Mistrzostwach Świata 2018 można oglądać na TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl.

Aktualny terminarz Mistrzostw Świata w Rosji 2018 dostępny jest na Antyradio.pl.