Mundial 2018: Afera alkoholowa w reprezentacji. Czy to dlatego Polacy przegrali mecze?

Kamil Kacperski
26.06.2018 16:11
Mundial 2018: Afera alkoholowa w reprezentacji. Czy to dlatego Polacy przegrali mecze? Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Takie doniesienia pojawiły się kilka dni po porażce reprezentacji w meczu z Kolumbią. Czyżby słaba dyspozycja naszych rodaków była spowodowana pozaboiskowymi ekscesami?

Przygoda polskiej drużyny z Mundialem w Rosji była niestety krótka. Polacy swój mecz otwarcia przegrali z Senegalem wynikiem 1:2 (bramkę kontaktową strzelił Grzegorz Krychowiak w 86. minucie), a następnie ulegli reprezentacji Kolumbii, która zdominowała naszych rodaków i ostatecznie zwyciężyła 3:0.

Jak to zwykle po dużych turniejach bywa, w sieci pojawiło się dużo informacji, które starają się tłumaczyć dlaczego Polacy byli w tak słabej formie. Niektórzy twierdzą, że zjadła ich trema, według niektórych braki taktyczne i złe przygotowanie fizyczne wzięły górę, a jeszcze inni winią... alkohol.

MŚ 2018: przyczyną słabej formy alkohol?

Tak przynajmniej napisał w Przeglądzie Sportowym redaktor Tomasz Włodarczyk, który twierdzi, że tzw. afera alkoholowa, która miała miejsce w czasach Euro 2016, została „powtórzona” w tym roku:

Jeśli afera alkoholowa wywołała terapię szokową, to tylko chwilową. Granice były przekraczane też podczas przedmundialowych przygotowań, ale nic z tym nie zrobiono. Uznano, że to nie czas i miejsce. Zawodnicy to bagatelizują, bo przed EURO też tak było, ale pojawia się pytanie o dyscyplinę. Trener tym razem nic z tym nie zrobił.

Czy tak faktycznie było? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3). Reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę zmierzy się jeszcze z Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.