MŚ 2018: Strażacy z Chorwacji dostali wezwanie, gdy ich reprezentacja strzelała karne. Zobacz ich reakcję

Maciej Koprowicz
12.07.2018 16:24
MŚ 2018: Strażacy z Chorwacji dostali wezwanie, gdy ich reprezentacja strzelała karne. Zobacz ich reakcję Fot. kadr z wideo

Mecz reprezentacji na mundialu to rzecz najważniejsza dla każdego kibica. Tylko naprawdę wyjątkowa sytuacja może go wtedy oderwać od ekranu.

Drużyna Chorwacji robi furorę na rozgrywanych w Rosji piłkarskich mistrzostwach świata. 11 lipca 2018 zespół trenera Zlatko Dalicia pokonał w półfinale Anglików 2:1 po dogrywce i w niedzielę, 15 lipca zagra z Francją w wielkim finale mistrzostw świata. To największy sukces w historii piłki nożnej w tym niewielkim kraju.

Z pewnością wpływ na osiągnięcia chorwackich piłkarzy ma wyjątkowo silne wsparcie, jakie odczuwają oni ze strony kibiców ze swojego kraju. Chorwacja nie tylko piłkarzy ma bowiem na medal.

Internet podbija wideo z jednej z chorwackich jednostek straży pożarnej. Wieczorem 7 lipca 2018 mecz ćwierćfinałowy mundialu Rosja-Chorwacja oglądali także strażacy na służbie. Po 120 minutach był remis 2:2, więc rozstrzygnąć musiał konkurs rzutów karnych. W momencie, w którym decydującego o awansie do półfinału karnego strzelać miał Chorwat Ivan Rakitić, pożarnicy dostali wezwanie do interwencji. Choć bardzo mocno przeżywali mecz, natychmiast porzucili oglądanie, pospiesznie włożyli swoje kombinezony i pojechali na akcję.

Chorwaccy strażacy podbijają internet

Zobaczcie sami to niesamowite wideo, które stało się hitem w sieci:

Oczywiście niektórzy internauci spekulują, że wideo jest zręcznym fake’em. Ale nawet jeśli to prawda, to widok strażaków, którzy bez mrugnięcia okiem ruszają ludziom na ratunek w tak wyjątkowej chwili, i tak jest wyjątkowo krzepiący.

Mario Mandżukić postawił piwo swoim ziomkom

Napastnik reprezentacji Chorwacji, Mario Mandżukić odwdzięczył się mieszkańcom swojego rodzinnego miasta Slavonski Brod za kibicowanie. Zapłacił za całe piwo sprzedane w strefie kibica na miejskim rynku podczas meczu Chorwacja-Rosja. Obywatele Slavonskiego Brodu na koszt słynnego krajana wypili piwo za 3 tysiące euro.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.