Pogoda
12.07.2018 16:24

MŚ 2018: Strażacy z Chorwacji dostali wezwanie, gdy ich reprezentacja strzelała karne. Zobacz ich reakcję

Mecz reprezentacji na mundialu to rzecz najważniejsza dla każdego kibica. Tylko naprawdę wyjątkowa sytuacja może go wtedy oderwać od ekranu.

MŚ 2018: Strażacy z Chorwacji dostali wezwanie, gdy ich reprezentacja strzelała karne. Zobacz ich reakcję
foto: kadr z wideo

Drużyna Chorwacji robi furorę na rozgrywanych w Rosji piłkarskich mistrzostwach świata. 11 lipca 2018 zespół trenera Zlatko Dalicia pokonał w półfinale Anglików 2:1 po dogrywce i w niedzielę, 15 lipca zagra z Francją w wielkim finale mistrzostw świata. To największy sukces w historii piłki nożnej w tym niewielkim kraju.

Z pewnością wpływ na osiągnięcia chorwackich piłkarzy ma wyjątkowo silne wsparcie, jakie odczuwają oni ze strony kibiców ze swojego kraju. Chorwacja nie tylko piłkarzy ma bowiem na medal.

Internet podbija wideo z jednej z chorwackich jednostek straży pożarnej. Wieczorem 7 lipca 2018 mecz ćwierćfinałowy mundialu Rosja-Chorwacja oglądali także strażacy na służbie. Po 120 minutach był remis 2:2, więc rozstrzygnąć musiał konkurs rzutów karnych. W momencie, w którym decydującego o awansie do półfinału karnego strzelać miał Chorwat Ivan Rakitić, pożarnicy dostali wezwanie do interwencji. Choć bardzo mocno przeżywali mecz, natychmiast porzucili oglądanie, pospiesznie włożyli swoje kombinezony i pojechali na akcję.

Chorwaccy strażacy podbijają internet

Zobaczcie sami to niesamowite wideo, które stało się hitem w sieci:

Oczywiście niektórzy internauci spekulują, że wideo jest zręcznym fake’em. Ale nawet jeśli to prawda, to widok strażaków, którzy bez mrugnięcia okiem ruszają ludziom na ratunek w tak wyjątkowej chwili, i tak jest wyjątkowo krzepiący.

Mario Mandżukić postawił piwo swoim ziomkom

Napastnik reprezentacji Chorwacji, Mario Mandżukić odwdzięczył się mieszkańcom swojego rodzinnego miasta Slavonski Brod za kibicowanie. Zapłacił za całe piwo sprzedane w strefie kibica na miejskim rynku podczas meczu Chorwacja-Rosja. Obywatele Slavonskiego Brodu na koszt słynnego krajana wypili piwo za 3 tysiące euro.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Mundial Poza Boiskiem