Pogoda
13.06.2018 10:55

W Bydgoszczy sprzedawano koszulki reprezentacji Polski... z flagą Turcji

Biały orzeł i półksiężyc na jednej koszulce. „The Most Ambitious Crossover Event In Football History” czy raczej zabawna pomyłka producenta?

W Bydgoszczy sprzedawano koszulki reprezentacji Polski... z flagą Turcji
foto: PAWEL SKRABA/EAST NEWS, Pixabay

14 czerwca 2018 rozpoczyna się najważniejsza sportowa impreza roku – mistrzostwa świata w piłce nożnej. Tym razem Polacy śledzić ją będą ze zdwojonym zainteresowaniem, bo w turnieju uczestniczy, po raz pierwszy od 12 lat, także reprezentacja naszego kraju.

W czerwcu 2018 cała Polska żyje mistrzostwami. Powstają coraz to kolejne futbolowe piosenki, a sklepy prześcigają się w ofertach kibicowskich gadżetów. W każdym sklepie odzieżowym możemy dostać piłkarskie koszulki, a szczególnym powodzeniem cieszą się oczywiście stroje reprezentacji Polski.

Turcja na koszulce reprezentacji Polski

Pewien kibic z Bydgoszczy chciał kupić sobie na mecz oficjalną koszulkę reprezentacji Polski. Oglądając dostępne w sklepie w jednej z bydgoskich galerii handlowych koszulki zwrócił uwagę na zaskakujący detal – na kołnierzyku z tyłu, zamiast białego orła, widniał… półksiężyc z flagi Turcji. Zobaczcie sami:

polska turcja

To zapewne zabawny błąd producenta. Stroje zarówno dla reprezentacji Polski, jak i Turcji dostarcza firma Nike, która zajmuje się również produkcją ich oficjalnych replik. Wygląda na to, że przez pomyłkę w fabryce zszyto przód koszulki polskiej i tył tureckiej – ich kolory są przecież identyczne.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska. Wielki finał odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). Reprezentacja Turcji na mundial się nie zakwalifikowała.

Maciej Koprowicz
Tagi: adrenalina Mundial Poza Boiskiem