Znamy nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski

Maciej Koprowicz
12.07.2018 11:46
|north Fot. Lukasz Kalinowski/EAST NEWS

Polski Związek Piłki Nożnej ujawnił, kto zostanie następcą Adama Nawałki na stanowisku selekcjonera „biało-czerwonych”.

Nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski będzie Jerzy Brzęczek, trener grającej w polskiej ekstraklasie Wisły Płock. Wcześniej Brzęczek pełnił funkcję szkoleniowca w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS Katowice.

Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej urodzony w 1971 roku Jerzy Brzęczek osiągał sukcesy jako piłkarz, grający na pozycji pomocnika. W polskiej ekstraklasie grał w Olimpii Poznań, Lechy Poznań, Górniku Zabrze i GKS Katowice, a następnie w klubach Austrii i Izraela, m.in. Tirolu Innsbruck i Maccabi Hajfa. Karierę zakończył w 2009 w Polonii Bytom. Ma w dorobku mistrzostwo Polski z Lechem Poznań i srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie 1992 z reprezentacją Polski. W seniorskiej reprezentacji zagrał 42 mecze w latach 1992-1999 i strzelił 4 gole.

brzeczek Fot. foto: Pawel Polecki/REPORTER/EAST NEWS

Informację o wyborze Brzęczka na selekcjonera podał portal PZPN, Łączy Nas Piłka.

Jerzy Brzęczek zastąpi Adama Nawałkę

Adam Nawałka odszedł z reprezentacji Polski po nieudanych dla naszej drużyny mistrzostwach świata 2018 w Rosji. „Biało-czerwoni” przegrali w grupie H z Senegalem i Kolumbią, tracąc szansę na awans do 1/8 finału już po dwóch meczach. W „meczu o honor” wygrali z Japonią, ale ich styl gry zawiódł wielu obserwatorów.

Kontrakt Adama Nawałki dobiega końca 30 lipca 2018. Po tej dacie stanowisko selekcjonera obejmie Brzęczek. Jesienią 2018 Polacy zagrają w Lidze Narodów z Portugalią i Włochami.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.