EA Sports ma spore kłopoty z FIFĄ 19 po transferze Ronaldo do Juventusu

Michał Tomaszkiewicz
12.07.2018 11:21
EA Sports ma spore kłopoty z FIFĄ 19 po transferze Ronaldo do Juventusu Fot. materiały prasowe

Wielkieś pustki uczynił w planie na FIFĘ 19 moim, mój drogi Ronaldo tym transferem swoim – zapłakał szef EA Sports po zorientowaniu się, że grę trzeba praktycznie pisać niemal od nowa.

Portugalski gwiazdor błyszczał co prawda na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji krócej niż przypuszczano, jako że w 1/8 finału musiał uznać wyższość reprezentacji urugwaju, nie znikł jednak z okładek gazet po powrocie do domu.

Cristiano Ronaldo przenosi się z Realu Madryt do Juventusu Turyn – ta wieść wywołała największe emocje nie wśród kibiców, lecz u pracowników Electronic Arts, którzy w pocie czoła pracują nad nowym tytułem z serii FIFA.

Urozmaicona o rozgrywki w Lidze Mistrzów gra na swojej okładce (i w innych materiałach promocyjnych, jak widać na zwiastunie) dumnie eksponowała Ronaldo w białej koszulce „królewskich”.

Transfer jednego z najlepszych piłkarzy na świecie sprawił, że cały misterny plan poszedł w rozsypkę – EA znalazła się w trudnej sytuacji, gdyż blisko współpracuje z Realem Madryt i jak wieść gminna niesie, zapowiadany tryb fabularny koncentruje się na pokazywaniu walki o wygranie Ligi Mistrzów przez ten klub z wydatnym udziałem Ronaldo jako siły napędowej akcji nie tylko na boisku.

FIFA 19 w kłopotach po transferze Ronaldo do Juventusu

Przejście Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn oznacza dla EA konieczność znalezienia innej gwiazdy na okładkę – a nawet jeśli zdecydują się na pozostanie przy Portugalczyku, będą musieli porozumieć się z Juventusem, przy jednoczesnym wycofaniu się z umowy z Realem.

Zmienić trzeba będzie także wszystkie materiały promocyjne, w których Ronaldo występuje w barwach byłego już pracodawcy – część z nich została już pewnie wyprodukowana w formie fizycznej, co oznacza poniesienie przez twórców FIFY 19 dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Najwięcej pracy czeka jednak programistów przy wprowadzaniu zmian do trybu fabularnego – być może, zamiast wciągającej opowieści o uzupełnianiu talentu ciężką pracą oraz podejmowania ważnych życiowych decyzji, dostaniemy w rezultacie piłkarską „operę mydlaną”.

Premiera gry została zapowiedziana na 28 września 2018 roku - na razie nie wiadomo, czy z powodu transferu Cristiano Ronaldo zostanie opóźniona.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.