Pogoda
12.07.2018 11:21

EA Sports ma spore kłopoty z FIFĄ 19 po transferze Ronaldo do Juventusu

Wielkieś pustki uczynił w planie na FIFĘ 19 moim, mój drogi Ronaldo tym transferem swoim – zapłakał szef EA Sports po zorientowaniu się, że grę trzeba praktycznie pisać niemal od nowa.

Cristiano Ronaldo w FIFA 19
foto: materiały prasowe

Portugalski gwiazdor błyszczał co prawda na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji krócej niż przypuszczano, jako że w 1/8 finału musiał uznać wyższość reprezentacji urugwaju, nie znikł jednak z okładek gazet po powrocie do domu.

Cristiano Ronaldo przenosi się z Realu Madryt do Juventusu Turyn – ta wieść wywołała największe emocje nie wśród kibiców, lecz u pracowników Electronic Arts, którzy w pocie czoła pracują nad nowym tytułem z serii FIFA.

Urozmaicona o rozgrywki w Lidze Mistrzów gra na swojej okładce (i w innych materiałach promocyjnych, jak widać na zwiastunie) dumnie eksponowała Ronaldo w białej koszulce „królewskich”.

Transfer jednego z najlepszych piłkarzy na świecie sprawił, że cały misterny plan poszedł w rozsypkę – EA znalazła się w trudnej sytuacji, gdyż blisko współpracuje z Realem Madryt i jak wieść gminna niesie, zapowiadany tryb fabularny koncentruje się na pokazywaniu walki o wygranie Ligi Mistrzów przez ten klub z wydatnym udziałem Ronaldo jako siły napędowej akcji nie tylko na boisku.

FIFA 19 w kłopotach po transferze Ronaldo do Juventusu

Przejście Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn oznacza dla EA konieczność znalezienia innej gwiazdy na okładkę – a nawet jeśli zdecydują się na pozostanie przy Portugalczyku, będą musieli porozumieć się z Juventusem, przy jednoczesnym wycofaniu się z umowy z Realem.

Zmienić trzeba będzie także wszystkie materiały promocyjne, w których Ronaldo występuje w barwach byłego już pracodawcy – część z nich została już pewnie wyprodukowana w formie fizycznej, co oznacza poniesienie przez twórców FIFY 19 dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Najwięcej pracy czeka jednak programistów przy wprowadzaniu zmian do trybu fabularnego – być może, zamiast wciągającej opowieści o uzupełnianiu talentu ciężką pracą oraz podejmowania ważnych życiowych decyzji, dostaniemy w rezultacie piłkarską „operę mydlaną”.

Premiera gry została zapowiedziana na 28 września 2018 roku - na razie nie wiadomo, czy z powodu transferu Cristiano Ronaldo zostanie opóźniona.

Którą grę piłkarską wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry